Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

9 marzec

Piłkarze Olimpii głodni gry. Cel: awans (video)

Piłkarze Olimpii głodni gry. Cel: awans (video)

ZKS Olimpia Elbląg rozpoczyna wiosenne rozgrywki w III lidze. Cel jest niezmienny: awans na szczebel centralny. Już w pierwszej kolejce czeka jednak trudny rywal – rezerwy Jagiellonii Białystok. Co słychać przy Agrykoli?

- Chcemy awansem uczcić 70-lecie Olimpii Elbląg. Cel jest niezmienny, dzięki stabilności i spokojowi w klubie możemy się do tego solidnie przygotować - mówił dzisiaj na konferencji prasowej przed wiosenną rundą Łukasz Konończuk, wiceprezes Olimpii Elbląg. - Wprowadziliśmy w uzgodnieniu z kibicami kilka zmian organizacyjnych, które mają sprawić, że doping na A8 będzie trwał od pierwszej do ostatniej minuty.
Zarząd klubu zdecydował, że kibice z łuku będą oglądać teraz mecze z pobliskiej krytej trybuny. Wprowadził również 50-procentowe zniżki dla osób do 18. roku życia i po 65. roku życia, które kupią w przedsprzedaży karnety na wiosenną rundę. (karnet na runę na trybunę A1 i A2 kosztuje 60 zł, zniżkowy – 30 zł, na trybunę VIP – 150 zł, zniżkowy – 75 zł). Ceny biletów na jeden mecz pozostają bez zmian – 10 zł na A1 i A2; 25 złotych na trybunę VIP.
- Posiadacze karnetów obejrzą 7 meczów, płacąc za sześć, dodatkowo mają bezpłatny wstęp na mecz pucharowy z Concordią Elbląg, który rozegramy 6 kwietnia. Wiemy, że w Elblągu jest wielu kibiców, liczymy że przyjdą i pomogą nam w awansie. Mamy nadzieję, że kibice, którzy dotychczas byli na łuku, poprowadzą doping wśród wszystkich kibiców na krytych trybunach. Chcemy też, jeśli warunki techniczne na to pozwolą, przeprowadzać bezpośrednie transmisje wideo z meczów u siebie i być może na wyjeździe – dodał wiceprezes.
Jak zapewnia trener Adam Boros, drużyna jest w pełni przygotowana do rozgrywek, a piłkarze głodni gry. - Przygotowywaliśmy się do tej rundy przez 9 tygodni, odbyliśmy 53 treningi, w tym dwutygodniowe zgrupowanie, mieliśmy 14 gier kontrolnych, dwukrotnie piłkarze przeszli badania. Ćwiczyliśmy grę w ustawieniach 4-4-2 i 4-2-3-1 – wyliczał Adam Boros. - Niestety, pojawiły się też kontuzje, przez które w pierwszym meczu nie będą mogli zagrać Kamil Piotrowski i Radek Bukacki. Kadra pierwszego zespołu, razem z juniorami, liczy 29 zawodników, którzy są bardzo dobrze przygotowani do gry.
Sprawdzian formy już w najbliższą niedzielę, kiedy to elblążanie zagrają na wyjeździe z rezerwami Jagiellonii Białystok i to na sztucznej nawierzchni. - W ostatnim czasie trenujemy na boisku przy Skrzydlatej, gdzie jest sztuczna nawierzchnia, by nic nas nie zaskoczyło. Mamy cztery punkty przewagi w lidze, nie zamierzamy ich ciągle liczyć, tylko grać w każdym meczu o trzy punkty punktów – dodał Adam Boros.
- Wszystko oczywiście zweryfikuje boisko, ale my czujemy się bardzo dobrze przygotowani. Zdajemy sobie sprawę, że kibice oczekują - bez względu na to czy Olimpia grałaby w I, II czy III lidze – że damy z siebie wszystko. To, co przepracowaliśmy przed sezonem w połączeniu z dopingiem kibiców przełoży się na znaczną liczbę zdobytych punktów – obiecywał Michał Pietroń, który wrócił do Elbląga po kilkuletniej przerwie.
W tym roku Olimpię czekają też zmiany w samej siedzibie klubu i na stadionie. Więcej na ten temat napiszemy w czwartek.

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

Materiał video z konferencji przygotowany przez Telewizję Olimpia Elbląg. Daj nam suba na youtube!