Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

11 maj

Pucharowa wpadka Olimpii

Pucharowa wpadka Olimpii

Wojewódzki Puchar Polski nie dla Olimpii Elbląg. W półfinałowym pojedynku żółto-biało-niebiescy przegrali dzisiaj na wyjeździe z Romintą Gołdap 0:1 (0:1)

Elblążanie byli murowanym faworytem do awansu do wielkiego finału, podobnie zresztą jak Huragan Morąg, który mierzył się w drugim półfinale z Tęczą Biskupiec. Okazało się, że obydwie ekipy, prowadzące zresztą w tabeli III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej zawiodły swoich kibiców i odpadły z rywalizacji o trofeum i nagrodę pieniężną w kwocie 30000 zł. Po raz kolejny okazało się, że mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami… 
   Jedyna bramka dla gospodarzy padła w 25 min. po uderzeniu Dawida Kowalskiego. Olimpia już do końca meczu nie potrafiła znaleźć sposobu na odrobienie strat. Niespodzianka stała się faktem i to Rominta zagra w finale z Tęczą. Pojedynek odbędzie się 26 maja w Lidzbarku Warmińskim.
   Olimpia odpada więc z pucharowej rywalizacji, a nasi piłkarze mogą się teraz skoncentrować na pojedynkach ligowych. Żółto-biało-niebiescy już w najbliższą sobotę zagrają przy Agrykoli z MKS Korsze. Początek spotkania o godz. 17.
   
   Wyniki meczów ½ finału WPP:

   Tęcza Biskupiec – Huragan Morąg 2:0 (0:0)
   Rybkiewicz 70, Ocias 90
   Rominta Gołdap – Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)
   Kowalski 25
   Rominta: Szuszczewicz — Mościński, Waśkiewicz (52 Koszycki), Wolski, Piwko, Korotkiewicz, Kułak, Duran (89 Safarian), Daniszczuk, Kamiński (40 Wierzbicki), Roksela (46 Paszkowski)
   Olimpia: Daniel — Kowalczyk, Wenger, Iwanowski, Szuprytowski, Ł. Pietroń, Kuczkowski (68' M. Pietroń), Ressel (42' Sokołowski), Bojas, Graczyk (46' Kubowicz), Piceluk