Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

21 maj

Zwycięstwo w lidze juniorów!

Zwycięstwo w lidze juniorów!

Prawdziwy charakter pokazali osłabieni personalnie juniorzy Olimpii Elbląg, pieczętując zwycięstwo w Lidze Wojewódzkiej wygraną w sobotę z GKS Wikielec. Po ostatniej kolejce, w której zajmujący 3 miejsce w tabeli goście pokonali bezpośredniego rywala Olimpii w walce o trofeum aż 5-1, wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. I przewidywania sprawdziły się. W horrorze przy Moniuszki miejscowi już przegrywali 1-3, ale udało im się skutecznie finiszować.

Początek meczu zgodnie z planem - akcja Olimpii, podanie Kozaka do Pawłowskiego, który wpadł w pole karne i ze spokojem pokonał bramkarza przyjezdnych. Gdy wydawało się, że podopieczni trenera Kaczmarczyka będą już mieli mecz pod kontrolą, w ciągu 2ch minut po dwóch golach zdobytych z rzutów wolnych, goście wyszli na prowadzenie. Olimpijczycy, którzy do końca pierwszej odsłony nie mogli się otrząsnąć, wprawdzie mieli jeszcze 2 okazje (najpierw wybicie z linii po akcji Szczęch-Pawłowski, potem zablokowany strzał Szczęcha), ale grali zbyt wolno i schematycznie, i Wikielec, który także mógł podwyższyć (strzał głową obok słupka), zwycięsko zakończył pierwszą połowę.

Ostra reprymenda w szatni żółto-biało-niebieskich miała podziałać mobilizująco, lecz pierwsza akcja gości i nieskutecznie atakowany zawodnik z Wikielca strzałem z dystansu podwyższa na 3-1. Od tej pory gra Olimpii ożywiła się. Gospodarze stworzyli kilka świetnych okazji, lecz strzały Leszczyńskiego, Perlińskiego, Pawłowskiego i Szczęcha nie mogły znaleźć drogi do siatki. Wreszcie w 59` Dyl wyrzucił z autu, Chorążewicz przedłużył i Pawłowski przepiękną przewrotką przełamał złą passę. Jednak na wyrównanie czekaliśmy aż 20 minut, kiedy to, po rzucie rożnym, Perliński uderzył głową, a dzisiejszy jubilat Chorążewicz (także głową) - po rykoszecie - pokonał bramkarza gości. Po chwili Elblążanie wyszli na prowadzenie: po kolejnym rzucie rożnym wykonywanym przez Drankiewicza, piłkę z najbliższej odległości wepchnął do bramki Szczęch. Gdy wydawało się, że sytuacja została opanowana, nierozważnie Drankiewicz zaatakował z tyłu rywala i otrzymał czerwoną kartkę. Goście wykonali groźny rzut wolny, ale Jóźwiak nie dał się zaskoczyć, a wyprowadzony potem kontratak dwójkowy Szczęch - Perliński przyniósł ustalenie wyniku.

Nasi juniorzy tym samym na 2 kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie zwycięstwo w lidze i mogą przygotowywać się do meczów barażowych o Centralna Ligę Juniorów, które rozegrane zostaną 15 i 22 czerwca, prawdopodobnie z Resovią Rzeszów.
Gratulacje !!!

ZKS Olimpia Elbląg jun. - GKS Wikielec 5-3 (1-2)
Pawłowski 8`, 59`, Chorążewicz 79`, Szczęch 81`, Perliński 87`

żółte kartki: Leszczyński, Perliński, czerwona kartka: Drankiewicz

Skład Olimpii: Jóźwiak - Dyl, Konieczny, Korkliniewski, Drankiewicz - Szczęch, Chorążewicz, Perliński, Kozak, Leszczyński - Pawłowski