Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

23 maj

Zwycięstwa Olimpijczyków

Zwycięstwa Olimpijczyków

To był udany weekend dla zółto-biało-niebieskich. Oprócz zwyciestw w lidze i awansów do baraży zarówno o II ligę jak i Centralną Ligę Juniorów, swoje mecze wygrali także inni młodzieżowcy.

Juniorzy młodsi w Lidze Makroregionalnej pokonali u siebie Stomil Olsztyn w 10 kolejce. Przez całe spotkanie gospodarze lepiej operowali piłkę i stworzyli groźniejsze sytuacje, chociaż wykorzystali tylko jedną - już na początku spotkania strzałem z dystansu nie dał szans bramkarzowi Patryk Wieliczko, który z 5cioma trafieniami prowadzi w tabeli strzelców grupy A. Goście też mieli swoje okazje, ale podopiecznym trenera Obrębskiego udało się zachować czyste konto i tym samym powiększyli przewagę już do czterech punktów nad lokalnym rywalem. Obecnie zajmują oni 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 13 pkt. W kolejnym meczu- już we wtorek- młodzi Olimpijczycy jadą do Łodzi, na spotkanie z liderującym SMS em.

ZKS Olimpia Elbląg jm - Stomil Olsztyn 1-0 (1-0)
9` Wieliczko
Skłąd Olimpii: Jurewicz- Rosół (65`Łoś), Rozumowski, Kuczyński, Balewski - Kozak (55`Głowacki), Zaleski, Filipczyk, Nowak - Karman, Wieliczko

Także Trampkarze ZKS odnieśli zwycięstwo z Mrągowią Mrągowo w stosunku 2-1 i w tabeli I Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy zajmują 5 miejsce, ale ciagle z szansami awansu na podium. Trenowani przez trenera Przybyłę chłopcy z rocznika 2001 w kolejnej serii zagrają w Morągu, z wyprzedzającym ich bezpośrednio Huraganem.