Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

7 lipiec

Pierwszy trening Olimpii

Pierwszy trening Olimpii

Piłkarze Olimpii Elbląg wznowili treningi przed zbliżającym się sezonem II ligi. 31 lipca meczem z Rakowem Częstochowa rozpoczną drugoligowe zmagania. Przedtem jednak rozegrają kilka sparingów. Pierwszy już w sobotę.

Przerwa między sezonami długa nie była. 15 czerwca olimpijczycy zgasili lubelski Motor, a już 31 lipca rozpoczną zmagania w II lidze. Wcześniej, podczas okresu przygotowawczego, Olimpia Elbląg rozegra cztery sparingi. Pierwszy – z Gromem Nowy Staw (IV liga) już w najbliższą sobotę na stadionie przy ul. Moniuszki. Początek o godz. 11 Kolejni rywale to: Olimpia Grudziądz (I liga), Bałtyk Gdynia (III liga) i Rodło Kwidzyn (IV liga). 

- To wystarczająca liczba sparingów. Co do przeciwników w tych meczach, to trzeba wziąć pod uwagę, że o sparingach rozmawialiśmy po barażach o II ligi – powiedział nam Adam Boros, trener Olimpii Elbląg podczas wczorajszego pierwszego treningu przed sezonem.
W treningach rewolucji nie będzie. - Druga liga niesie przed sobą nowe wyzwania. Ale my pracujemy w określonym kierunku bez zmian. Ani mocniej, ani słabiej. Tak jak przygotowywaliśmy się do tej pory – dodaje Adam Boros.
Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w II lidze Olimpia nie będzie już hegemonem, który w większości spotkań na szczeblu III ligi robił z rywalami, co chciał. - Zmieni się sposób gry. Na pewno nie będziemy tyle czasu przebywać przy piłce, nie będzie tyle czasu do ataku pozycyjnego – przewiduje trener Olimpii Elbląg.
Jednym z celów okresu przygotowawczego jest wkomponowanie w drużynę nowych piłkarzy. Jednym z nich jest wychowanek żółto-biało-niebieskich Rafał Lisiecki. - Moim pierwszym zadaniem jest złapać dobry kontakt z chłopakami i ciężko pracować, żeby być podstawowym zawodnikiem drużyny – mówi Rafał Lisiecki pozyskany z Wisły Puławy.
W poprzednim sezonie w barwach zespołu z Puław Rafał Lisiecki rozegrał 14 meczów i zdobył jedną bramkę. Doświadczenie z drugoligowych rozgrywek powinno zaprocentować. - W drugiej lidze najbardziej liczy się przygotowanie fizyczne. Zespół który potrafi biegać przez 90 minut najprawdopodobniej wygra mecz – uważa Rafał Lisiecki.
Celem Olimpii w nadchodzącym sezonie ma być górna połówka tabeli, a w sprzyjających warunkach nawet awans. Warto przypomnieć, że na zaplecze ekstraklasy awansuje pierwsza trójka, a czwarty zespół zagra w barażach. - Będziemy te cele wyznaczali sobie po każdym meczu. Liga i boisko wszystko zweryfikuje. Na razie chcemy się jak najlepiej zaprezentować w każdym meczu – mówi Dawid Kubowicz, kapitan Olimpii Elbląg. - Mam nadzieję, że apetyt będzie rósł w miarę jedzenia.
- Nie awansowaliśmy do tej ligi po to, żeby się kogoś bać. Szanujemy drużyny, które tam grają, ale nikogo się nie boimy – dodaje Adam Boros.

Oczywiście wszystko zweryfikuje boisko, ale wydaje się, że tegoroczna II liga jest silniejsza niż ta, z której Olimpia pechowo spadła dwa lata temu. - Raków Częstochowa oficjalnie mówi, że jest budowany pod awans. To może być jeden z silniejszych przeciwników – mówi Dawid Kubowicz. - Ale nie ma się co bać, z każdym przeciwnikiem trzeba pokazać najlepszy futbol. - Legionovia Legionowo też się będzie liczyć. W ostatniej rundzie mieli dziewięć meczów bez porażki – dodaje Rafał Lisiecki.
Dobrą wiadomością dla kibiców żółto-biało-niebieskich jest utrzymanie w klubie trzonu drużyny, która wywalczyła awans. Wśród nich króla strzelców poprzedniego sezonu Pawła Piceluka. - Na ten sezon nie zakładam sobie, ile bramek chciałbym strzelić. Liczy się dobro zespołu. Na każdy mecz będę wychodził z myślą, żeby strzelić bramkę – planuje Paweł Piceluk.
Zapytaliśmy też elbląskich piłkarzy to, kto zostanie mistrzem Europy we Francji. - Stawiałbym na gospodarzy, aczkolwiek może lepiej żeby to była Portugalia. Wtedy okazałoby się, że Polacy odpadli z mistrzem – mówi Dawid Kubowicz.
- Francja – po dłuższym zastanowieniu odpowiada Rafał Lisiecki.
- Podejrzewam, że finał będzie Portugalia – Francja. Francuzi są głównym faworytem – typuje Paweł Piceluk.

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Olimpii Elbląg