Menu Zamknij

AKADEMIA: CZAS TESTÓW

W poniedziałek w hali IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu odbyły się testy motoryczne, w których udział wziął zespół rezerw, a także drużyny juniorskie z roczników 2005, 2006 i 2007. Badania zostały przeprowadzone przez Panią Paulinę Królikowską – koordynatorkę testów motorycznych z firmy New Level Sport.


Grający na co dzień w forBET IV lidze zespół Olimpii Elbląg oraz juniorzy z roczników 2005, 2006 i 2007 byli obecni na testach wykazujących ich szybkość oraz siłę, jak i również sprawdzali budowę swojego ciała pod kątem masy tłuszczowej. Więcej o maszynach wykorzystanych do badań powiedziała Pani Paulina Królikowska:

Jest to pięć urządzeń. Pierwsza z nich to waga, która poprzez przepływ elektryczny mierzy zarówno zawartość tkanki tłuszczowej, zawartość wody w organizmie oraz zawartość masy mięśniowej, masy tłuszczowej, minerałów i białka. Drugim urządzeniem są fotokomórki, które mierzą czas oraz międzyczas zawodników na danych odcinkach biegu. Trzecim urządzeniem jest Nord Board, wobec tego mierzy siłę mięśni kulszowo-goleniowych w newtonach. Czwartym urządzeniem jest Force Frame,  jest to rama mierząca siłę mięśni przywodzących i odwodzących stawu biodrowego. Ostatnim urządzeniem jest platforma dynamo metryczna, która mierzy siłę, moc, wysokość, czas kontaktu z podłożem a także asymetrię kończyn.

W najbliższą sobotę (22 luty) zespół rezerw Olimpii Elbląg zmierzy się w meczu sparingowym z Unią Susz, a także Dębem Kadyny. Obydwa spotkania zostaną rozegrane na boisku przy ul. Skrzydlatej 1a, a pierwszy z nich rozpocznie się o godzinie 13:00.