GRAŁA AKADEMIA (22-24.10)

Małymi kroczkami zbliżamy się do końca rundy jesiennej. Cześć zespołów walkę o ligowe punkty ma za sobą, zaś Trampkarze (2007 i 2008) oraz Juniorzy Młodsi (2006) są już na ostatniej prostej. Jak co tydzień zapraszamy na raport z piłkarskich boisk, na których gościły młodzieżowe zespoły Akademii Olimpii Elbląg. Znajdziecie tutaj wyniki, strzelców bramek, zdjęcia, a także aktualną tabelę dla poszczególnych roczników (po kliknięciu w kategorię).

ROCZNIK 2010
(BOHDAN KONARZEWSKI, ANTON KOLOSOV)

10. KOLEJKA, D2 MŁODZIK GRUPA 2 (I LIGA WOJEWÓDZKA)

(MACIEJ SZPILA, TOMASZ GAPSKI)

10. KOLEJKA, D1 MŁODZIK GRUPA 2 (EKSTRAKLASA)
sobota, 23 października, GODZINA 11:30

UKS Mały Jeziorak Iława 0:4 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – 27′ – Borys Prejs
0:2 – 44′ – Bartosz Kłoczko
0:3 – 48′ – Borys Prejs
0:4 – 53′ – Aleksander Chybiński

Bardzo dobra gra naszego zespołu w lidze młodzika została nagrodzona wygraniem Ligi D1 Młodzik „Ekstraklasa” Grupa 2, przez całą rundę wszyscy zawodnicy dołożyli cegiełkę do tego tytułu. Na treningi przychodzą z wzorową frekwencją, są chłonni wiedzy i widać postęp jaki zrobili na przestrzeni ostatniego czasu.

10. KOLEJKA, C2 TRAMPKARZ GRUPA 2 (I LIGA WOJEWÓDZKA)
sobota, 23 października, GODZINA 13:00

ZKS Olimpia Elbląg 1:5 AP Progres Lidzbark Warmiński

1:4 – 73′ – Łukasz Podwojewski

W lidze trampkarza, rozegraliśmy przeciętne spotkanie, dochodziliśmy do sytuacji bramkowych ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Zgłosiliśmy się celowo do ligi, ze starszymi przeciwnikami, aby nasi zawodnicy w tym ważnym wieku czerpali jak najwięcej i wyciągali lekcje, które zaprocentują w przyszłości.

ROCZNIK 2008
(KONRAD WASILEWSKI)

11. kolejka, C2 TRAMPKARZ (EKSTRAKLASA)
niedziela, 24 PAŹDZIERNIKA, GODZINA 15:00

ZKS Olimpia Elbląg 0:3 Stomil Olsztyn SA

Niestety przegrywamy ze Stomilem 0:3. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga przyjezdnych. Goście grając wysokim pressingiem zepchnęli nas do defensywy. Grali od nas zdecydowanie szybciej i odważniej. Skutecznie udawało nam się jednak rozbijać ataki gości. Niestety w 27 minucie tracimy bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego, a 3 minuty później z karnego.

Na drugą połowę wychodzimy zmotywowani i zdecydowani odmienić losy spotkania. Przez ponad 30 minut toczymy wyrównany pojedynek i próbujemy zagrozić bramce Stomilu. Niestety w końcówce opadamy z sił i na 4 minuty przed końcem meczu tracimy bramkę na 0:3.

Stomil to zdecydowanie najlepszy zespół naszej ligi, zarówno piłkarsko jak i fizycznie przeważają nad resztą drużyn. Ciszy więc, że w II połowę byliśmy wstanie nawiązać z nimi wyrównaną walkę. Należy też dodać, że z powodu kwarantanny większość naszych zawodników prawie przez 2 tygodnie nie trenowała i do meczu podeszła z marszu. Widać było, że chłopcy nie są pewni siebie, szczególnie w I połowie.

ROCZNIK 2008/2007
(RAFAŁ STARZYŃSKI, KONRAD WASILEWSKI)

10. KOLEJKA, C1 TRAMPKARZ GRUPA 3 (I LIGA WOJEWÓDZKA)

5:0 – 54′ – Adam Rychter

Bardzo jednostronny przebieg meczu. Całkowita kontrola przez cały mecz należała do żółto-biało-niebieskich i tylko szczęśliwej postawie bramkarza z Działdowa wynik nie był zdecydowanie wyższy. W tym meczu cieszyły szczególnie akcje rozgrywane w przemyślany sposób i zgodne z tematem zajęć treningowych w ostatnim mikrocyklu.

ROCZNIK 2007
(RAFAŁ STARZYŃSKI)

11. KOLEJKA, C1 TRAMPKARZ (EKSTRAKLASA)

– Pauza –

ROCZNIK 2006
(PRZEMYSŁAW MARUSA)

11. KOLEJKA, B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA 2 (I LIGA WOJEWÓDZKA)
niedziela, 24 października, GODZINA 13:00

ZKS Olimpia Elbląg -:- GKS Iskra Smykówko

Rywal wycofał się z rozgrywek.

ROCZNIK 2005
(WŁADYSŁAW OBRĘBSKI)

10. KOLEJKA, B1 JUNIOR MŁODSZY (EKSTRAKLASA)

6:0 – 78′ – Kordian Stolarowicz

W ostatnim meczu rundy zasadniczej wygrywamy ze Stomilem i zostajemy mistrzami województwa! Do końca sezonu pozostały jeszcze 3 kolejki rundy finałowej, ale są one już bez znaczenia, ponieważ nasza przewaga nad drugim w tabeli Jeziorakiem Iława wynosi 10 punktów. Gratulacje dla całego zespołu.