Menu Zamknij

AP PIEKARCZYK KLUBEM PARTNERSKIM

Na mocy Umowy Współpracy zawartej pomiędzy Akademią Piłkarską Piekarczyk a Związkowym Klubem Sportowym Olimpia Elbląg, najzdolniejsi zawodnicy po zakończeniu szkolenia w kategorii Orlika będą trafiali do Akademii Olimpii Elbląg, a to tylko jeden z wielu warunków, na jakie przystały oba podmioty. Od teraz AP Piekarczyk będzie współpracować z Olimpią w zakresie szkolenia, a szczególnie w kwestii tworzenia klas piłkarskich w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 w Elblągu.

Jakie udogodnienia z tytułu współpracy otrzyma AP Piekarczyk? Lista jest długa, zatem przedstawimy najistotniejsze:

  • udostępnienie obiektów sportowych do celów treningowych;
  • zaproszenia na testy motoryczne, turnieje towarzyskie oraz treningi drużyn Akademii Olimpii Elbląg;
  • szkolenia, staże oraz wsparcie merytoryczne dla trenerów Akademii Piekarczyk;
  • darmowe wejścia zawodników na mecze pierwszej drużyny seniorów ZKS Olimpii Elbląg;
  • dwustronna wymiana zawodników pomiędzy Akademiami;

Nie ukrywam, że bardzo zależało nam na nawiązaniu tej współpracy. Celem Akademii Olimpii Elbląg jest przede wszystkim praca z najzdolniejszymi adeptami futbolu z Elbląga i okolic, a doskonale zdajemy sobie sprawę, że sporo interesujących zawodników trafia właśnie do mniejszych akademii. Tym krokiem rozpoczęliśmy także proces budowania pewnego rodzaju „sieci” klubów partnerskich i już niebawem poinformujemy o kolejnej współpracy.

– poinformował trener koordynator Karol Przybyła.

Ponadto obie strony zobowiązują się do rozgrywania wspólnych gier kontrolnych we wszystkich kategoriach wiekowych i do podejmowania wspólnych, przemyślanych decyzji dotyczących przejścia zawodników pomiędzy klubami.

Nie pozostaje nam nic innego, jak oficjalnie przedstawić Akademię Piłkarską Piekarczyk jako oficjalny klub partnerski Związkowego Klubu Sportowego Olimpia Elbląg!

Witamy na pokładzie i życzymy wspólnej, owocnej i postępującej we właściwym kierunku współpracy. Do zobaczenia na boisku!