Menu Zamknij

ARCYTRUDNE WYZWANIE (forBET IV Liga)

fot. Olimpia Elbląg (Marek Lewandowski)

Przed młodymi Olimpijczykami stoi wysokiej klasy wyzwanie, gdyż rozegrają swoje spotkanie z wiceliderem forBET IV Ligi, Huraganem Morąg. Ostatnim razem zwycięstwo należało do rywala, lecz jak będzie teraz? Jedno jest pewne – w sobotę o 16.00 odbędzie się bardzo intrygująca rywalizacja.


Rywalizacja z Huraganem Morąg do łatwych na pewno nie należy. W trwającym sezonie rywal jest wiceliderem, któremu żaden z dotychczasowych przeciwników nie strzelił więcej niż jednego gola. Jeśli podtrzymają swoją aktualną formę, to do samego końca będą liczyć się w walce o awans, choć strata do liderującej Concordii wynosi wciąż 5 „oczek”.

Pod okiem trenera Andrzeja Malesy zespół sprawuje się fenomenalnie, a forma 8 spotkań bez porażki mówi sama za siebie. Przyglądając się statystykom zespołu, to najbardziej „rzucającym się w oczy” zawodnikiem klubu z Morąga, jest Adrian Podgórski, 27-letni napastnik, który w ostatnim spotkaniu ustrzelił hat-tricka, dzięki czemu na jego koncie znajduje się już 15 bramek. Dodatkowym atutem w talii trenera Malesy, jest z pewnością były zawodnik Olimpii Elbląg Patryk Burzyński, dla którego runda jesienna była na tyle udana, że znalazł się w 11-stce jesieni. A skoro już mowa o byłych zawodnikach Olimpii, to należy wspomnieć, że w Huraganie znajdziemy jeszcze kilka innych nazwisk, które w przeszłości przywdziewały żółto-biało-niebieskie barwy: Karol Styś, Anton Kolosov, Oskar Kordykiewicz, Piotr Zaleski, Michał Kiełtyka oraz Michał Ressel.

 

MKS Huragan Morąg – bilans:
• Dom – 7 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki, bramki – 24:12
• Wyjazd – 7 zwycięstwa, 3 remis, 1 porażki, bramki – 28:8

Transfery:
• Przyszli: Karol Styś (Pomezania Malbork), Oskar Kordykiewicz (wyp. z Olimpia Elbląg), Piotr Zaleski (Gryf Wejherowo), Dawid Kołodziej (z drużyny juniorów)
• Odeszli: Szymon Groszkowski (koniec kariery), Wiktor Matracki (Tęcza Miłomłyn), Tomasz Segin (MKS Miłakowo), Jakub Urbański (bez klubu)
 

22. KOLEJKA, FORBET IV LIGA

MKS Huragan Morąg (2.) vs ZKS Olimpia Elbląg (10.)

SOBOTA, 23 KWIETNIA, GODZINA 16:00
UL. ŻEROMSKIEGO 36, MORĄG