Menu Zamknij

ARKA vs OLIMPIA #2. WYSOKA PORAŻKA ZWIĄZKOWYCH

fot. Arka Gdynia

Dzisiaj na głównym boisku Arki Gdynia odbył się drugi mecz kontrolny przeciwko klubowi prowadzonego przez trenera Ireneusza Mamrota. W porównaniu do pierwszego spotkania, ta rywalizacja miała charakter zamkniętej dla mediów jednostki treningowej, która została podzielona na 3 tercje i łącznie trwała 105 minut (30+30+45).


To był pierwszy sparing, w którym trener Łukasz Kowalski mógł skorzystać z usług zawodników, którzy do niedawna przebywali na urlopach. W wyjściowej jedenastce znaleźli się Kiełtyka, Wenger, Sedlewski, Jabłoński, a także Lewandowski, który już na dobre wyleczył uraz pachwiny. Niestety ich obecność nie powstrzymała lepiej dysponowanych rywali, którzy praktycznie całe spotkanie mieli pod swoją kontrolą.

Doznaliśmy dzisiaj sromotnej porażki. Prawie w każdym elemencie gry ustępowaliśmy gospodarzom, a najbardziej bolą bramki ze stałych fragmentów. Arka wyglądała zdecydowanie lepiej pod względem fizycznym, co szczególnie mnie nie martwi, natomiast takie kwestie, jak szybsze granie piłką i nie holowanie jej, już na zmęczenie zrzucić nie można. Podsumowując, jednostka treningowa wybiegana, nadal dążymy i szukamy optymalnego ustawienia.

– podsumował trener Łukasz Kowalski.

Arka Gdynia 5:0 ZKS Olimpia Elbląg

1:0 – Markiewicz (30′)
2:0 – Marciniak (33′)
3:0 – Markiewicz (44′)
4:0 – Danch (60′)
5:0 – Siemaszko (104′)

Bartosz PRZYBYSZ
Michał KIEŁTYKA – Tomasz LEWANDOWSKI – Kamil WENGER – Tomasz SEDLEWSKI
Klaudiusz KRASA
Dawid JABŁOŃSKI – Michał RESSEL – Wojciech ZYSKA – Eryk FILIPCZYK
Orest TKACZUK

Ławka (liczba rozegranych minut):
Paweł Rutkowski – 30min
Dawid Wierzba – 25min
Łukasz Sarnowski – 25min
Marcin Bawolik – 75min
Sebastian Milanowski – 25min
Oskar Kordykiewicz – 25min
Jakub Branecki – 25min

Już za tydzień (21.08) zespół Olimpii Elbląg zmierzy się na terenie rywala z Chojniczanką Chojnice. Spotkanie I rundy rozgrywek Pucharu Polski rozpocznie się o godzinie 19:30.