BAŁTYK ZDOBYTY

Dzisiejszego ranka autokar z zawodnikami Olimpii wyjechał w stronę Narodowego Stadionu Rugby w Gdyni, gdzie na miejscu czekał już kolejny sparingpartner – Bałtyk Gdynia. Przeciwko trzecioligowcom trener Nocoń przygotował dwa osobne „garnitury”, które po 45 minutach zasłużyły na nieco odmienne noty.

Podczas dzisiejszych zawodów Adam Nocoń mógł liczyć na kompletną listę zawodników z „żelaznej jedenastki”. Dodatkowo kadrę uzupełnił piłkarzami z rezerw, którzy nie mieli dzisiaj zaplanowanej gry kontrolnej. Jednakże nie oznacza to, że kontuzje omijają drużynę Olimpii szerokim łukiem. Wciąż czekamy na datę powrotu do pełni zdrowia Eryka Filipczyka, który leczy złamaną kość śródstopia. W sparingu nie mogli uczestniczyć także Dawid Wierzba, Michał Kiełtyka i Dawid Jabłoński. Pierwszy z wymienionych w ubiegłym tygodniu podczas treningu nabawił się urazu kości śródręcza, drugi wraca już do zajęć na pełnych obciążeniach po absencji spowodowanej kłopotami z mięśniem uda, a Jabłoński czuje się już lepiej, lecz jego rekonwalescencja potrwa do pierwszych dni marca.

Wróćmy może do meczu. Podczas pierwszej odsłony spotkania na placu gry oglądaliśmy podstawowy skład z jednym wyjątkiem. Mamy tu na myśli obecność między słupkami Pawła Rutkowskiego, który jak wiemy częściej swoje minuty otrzymywał podczas gier w rozgrywkach Pucharu Polski lub forBET IV ligi. Związkowi radzili sobie dobrze kontrolując przebieg meczu i próbując odnajdywać puste korytarze do zagrywania prostopadłych piłek. Jedno z takich w 14 minucie otrzymał Damian Szuprytowski, który potem wpadł z futbolówką w pole karne i wywalczył „jedenastkę”. Do wykonania podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. W tej części meczu w dogodnych sytuacjach odnajdywali się także Demianiuk i Miller, lecz przy ich próbach brakowało zdecydowania i podjęcia właściwej decyzji. Taką z kolei w 33 minucie podjął Przemysław Trytko, któremu trochę przypadkowo futbolówka spadła pod nogi, lecz zachował stoicki spokój i bez dłuższego zastanowienia zamienił mocny strzał po ziemi na bramkę. Do przerwy Związkowi remisowali z Bałtykiem 1:1.

Na płycie boiska w drugiej połowie pojawiła się całkowicie inna drużyna. Zawodników pierwszego składu zastąpili zmiennicy oraz młodzi piłkarze z czwartoligowych rezerw. Bohaterowie drugiej odsłony nie chcieli być gorsi od swoich starszych kolegów i swój występ rozpoczęli od… wywalczenia rzutu karnego. Po faulu na Oskarze Ryku sędzia wskazał na „wapno”, a problemów z pokonaniem golkipera Bałtyku nie miał Prytuliak. Nie minęło jeszcze 10 minut a Olimpia zdobyła kolejną bramkę. Stały fragment gry wykonywany z okolic rzutu rożnego wprawił defensorów gdynian w zakłopotanie, a w całym zamieszaniu na 5 metrze najlepiej odnalazł się Łukasz Sarnowski, dla którego było to pierwsze trafienie dla seniorskiego zespołu Olimpii Elbląg. Jego los podzielił pod koniec meczu Sebastian Milanowski dopadając do piłki w polu karnym i uderzając płasko po długim słupku nie dając szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Dla zespołu z Elbląga to drugie zwycięstwo z rzędu w meczach kontrolnych. Powstrzymać zwycięską serię Olimpii z pewnością postara się Huragan Morgąg, z którym Związkowi zmierzą się w najbliższą sobotę o godzinie 12:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.

Bałtyk Gdynia 1:4 (1:1) ZKS Olimpia Elbląg

1:0 – Damian Szuprytowski (15min) / rzut karny
2:1 – Oleksij Prytuliak (52min) / rzut karny
3:1 – Łukasz Sarnowski (59min)
4:1 – Sebastian Milanowski (83min)

Pierwsza połowa: Paweł Rutkowski – Michał Balewski, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Tomasz Sedlewski – Klaudiusz Krasa, Michał Kuczałek – Michał Miller, Damian Szuprytowski, Cezary Demianiuk – Przemysław Brychlik

Druga połowa: Sebastian Madejski – Daniel Morys, Łukasz Sarnowski, Maciej Rozumowski, Kacper Ziewiec – Michał Bednarski, Sebastian Milanowski – Mariusz Bucio, Oleksij Prytuliak, Oskar Ryk – Jakub Branecki