Menu Zamknij

Beniaminek rywalem Olimpii II

W pierwszą niedzielę września rezerwy Olimpii rozegrają piąty mecz w ramach forBET IV ligi. Do Elbląga przyjedzie Mazur Ełk.

W miniony weekend została przerwana znakomita passa trzech zwycięskich meczów. Olimpia II grała w Kętrzynie z tamtejszą Granicą i przegrała 0:2. Drużyna prowadzona przez byłego piłkarza i trenera Olimpii Adama Fedoruka (wybranego m.in. do jedenastki 70-lecia naszego klubu) zakonczyła najlepszy start rezerw od ich reaktywacji.

Żółto-biało-niebiescy pozostają jednak w czołówce, zajmują trzecie miejsce. Najbliższy rywal jest jedenasty, zgromadzili cztery punkty. Rozgrywki rozpoczęli od remisu 0:0 z Tęczą Biskupiec, następnie wygrali 4:1 z Polonią Iłowo, a ostatnie dwa mecze kończyli porażkami, najpierw 0:1 z Motorem w Lubawie, potem 1:2 z DKS-em Dobre Miasto.

Mazur Ełk wraca do najwyższych rozgrywek na Warmii i Mazurach po jednosezonowej „banicji”. Minioną kampanię odbyli na boiskach klasy okręgowej grupy I, gdzie okazali się zdecydowanie najlepsi. Wygrali ligę z dziesięciopunktową przewagą nad drugą Victorią Bartoszyce. Jeszcze wcześniej, w sezonie 21/22, musieli pogodzić się ze spadkiem z forBET IV ligi, bo 21 punktów w 30. meczach okazało się wynikiem najsłabszym.

We wspomnianym sezonie doszło do rywalizacji z Olimpią II Elbląg. W rundzie jesiennej Mazur wygrał 2:1, w rewanżu wygrali elblążanie, aż 7:0. Od reaktywacji Olimpii II, czyli od sezonu 18/19, do bezpośrednich rywalizacji doszło pięciokrotnie.

09.11.2019 r. – Mazur Ełk – Olimpia II Elbląg 1:1 (Wieliczko)

06.09.2020 r. – Olimpia II Elbląg – Mazur Ełk 2:0 (Kordykiewicz, Bohm)

24.04.2021 r. – Mazur Ełk – Olimpia II Elbląg 2:0

11.09.2021 r. – Mazur Ełk – Olimpia II Elbląg 2:1 (Łaszak)

16.04.2022 r. – Olimpia II Elbląg – Mazur Ełk 7:0 (Milanowski, Szantyr, Branecki x5)

Analizując wyniki zauważalna jest tendencja, że zwycięstwo przypada drużynie grającej akurat na własnym terenie. Wyjątkiem jest pierwsze spotkanie z roku 2019, wówczas padł remis. Można dodać, że w sezonie 19/20 nie rozegrano meczu rewanżowego (w ramach rundy wiosennej), bo ligę ostatecznie zakończono, ze względu na ogloszoną pandemię.

Najbliższe spotkanie pomiędzy Olimpią II Elbląg, a Mazurem Ełk odbędzie się w niedzielę 3 września, o godz. 15., na stadionie przy ul. Skrzydlatej.


________________________________________________________________________