Bez punktów w Kołobrzegu

Olimpijczycy nie zaliczą do udanych niedzielnego wyjazdu do Kołobrzegu. Kotwica pewnie zdominowała ten mecz wygrywając 2:0.

Wydawać się mogło, że ubiegłotygodniowe przełamanie z Radunią Stężyca było zbawienne i przywróci Żólto-biało-niebieskich na zwycięski szlak. Kotwica była jednak tego dnia zdecydowanie lepszą drużyną i bez większych problemów zapewniła sobie 3 punkty.

Olimpijczycy osłabieni w tym meczu nieobecnością kluczowych zawodników: Michała Kuczałka, Dawida Danilczyka czy  niemożliwością gry od pierwszych minut Marcina Czernisa, nie potrafili poważnie zagrozić bramce Kotwy. Na domiar złego już na początku spotkania uraz wykluczył z gry kolejnego podstawowego gracza Przemysława Gomułki – Marcela Stefaniaka.

Jak się później okazało było to jedyne trafienie w tym meczu. Olimpijczycy w drugiej odsłonie zawodów rzucili się do szaleńczych ataków, utrzymywali piłkę na połowie Hutnika, ale ewidentnie brakowało finalizacji mozolnie budowanych akcji.

Wynik spotkania w 53′ otworzył Paweł Łysiak, wykorzystując podanie w pole karnego byłego gracza Olimpii – Jakuba Bojasa. W 78′ Kamil Bartoś z dwoma obrońcami na plecach pokonał Andrzeja Witana.

Po tym meczu strata do miejsca barażowego wynosi jedynie trzy punkty. W najbliższą sobotę, na A8 podejmiemy rezerwy Zagłębia Lubin.

Kotwica Kołobrzeg – Olimpia Elbląg 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 – Łysiak (53′), 2:0 – Bartoś (75′)

Kotwica: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda, 66. Piotr Witasik, 19. Sebastian Murawski, 7. Łukasz Kosakiewicz – 77. Kamil Bartoś (78, 17. Grzegorz Goncerz), 20. Kamil Kort, 16. Josip Šoljić, 14. Jakub Szarpak (71, 97. Tomasz Kaczmarek) – 25. Jakub Bojas (64, 9. Adam Frączczak), 10. Paweł Łysiak (78, 23. Mikołaj Rakowski).

Olimpia: 27. Andrzej Witan – 3. Łukasz Sarnowski, 32. Dawid Wierzba, 25. Adrian Piekarski – 20. Jakub Branecki, 7. Kacper Jóźwicki (59, 14. Marcin Czernis), 11. Maciej Famulak, 90. Aron Stasiak, 9. Mariusz Gabrych (59, 8. Marcin Rajch), 17. Marcel Stefaniak (18, 15. Patryk Jakubczyk) – 10. Jan Sienkiewicz (76, 24. Paweł Kazimierowski).

żółte kartki: Łysiak – Famulak, Branecki, Jóźwicki, Sarnowski, Wierzba.