Menu Zamknij

BŁĘKITNI vs OLIMPIA (eWinner 2. Liga)

Pauzę mamy za sobą i nareszcie wracamy na drugoligowe boiska. Drużynie Jacka Trzeciaka w tym sezonie do rozegrania pozostało 5 meczów, a pierwszy z nich odbędzie się w Stargardzie. Mecz z Błękitnymi w środę o godzinie 17:00.

Teraz już każde spotkanie waży więcej niż 3 „oczka”. Sytuacja w tabeli wciąż jest niejasna i tylko systematyczne punktowanie może dać utrzymanie w eWinner 2. Lidze. Końcówka sezonu zapowiada się bardzo emocjonująca, ale i nerwowa, bo w tym momencie mamy 6 zespołów, które muszą do samego końca zachować czujność i zrobić wszystko, by w następnej kampanii nie znaleźć się w innej rzeczywistości.

W tym gronie znajduje się zarówno Olimpia Elbląg oraz Błękitni Stargard. Obie ekipy dzielą tylko 4 punkty, lecz gospodarze tego pojedynku muszą pamiętać, że w następnej kolejce czeka ich pauza, a to może mieć niekorzystny wpływ na ich pozycję w tabeli. Na ten moment zajmują 15. miejsce, lecz ich przewaga nad otwierającą strefę spadkową Olimpią Grudziądz wynosi raptem 1. „oczko”.

Jak mawia stare piłkarskie porzekadło: „Jesteś tak dobry, jak Twój ostatni mecz”, a drużyna Adama Topolskiego swoje poprzednie spotkanie przeciwko Zniczowi Pruszków zwyciężyła (0:2) dzięki dwóm trafieniom Dawida Niedojada. W tym meczu z dobrej strony pokazał się także golkiper Wojowników Pomorza Tobiasz Weinzettel, a obaj zawodnicy zostali za ten występ nagrodzeni i znaleźli się w Jedenastce 33. kolejki portalu PiłkaNożna.pl.

Zawody poprowadzi arbiter Szymon Lizak z Poznania, a wspomagać na liniach będą go Maciej Śliwiński oraz Maciej Gogolewski. W roli sędziego technicznego obejrzymy Artura Aluszyka.


34. kolejka, EWINNER 2. liga

KP Błękitni Stargard (15.) vs ZKS Olimpia Elbląg (19.)

Stadion Miejski, CEGLANA 1, STARGARD
ŚRODA, 19 MAJA, godzina 17:00


Transmisja w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz na platformie SPORTIZE (miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi)


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: