Menu Zamknij

Cenny punkt w Iławie

Olimpia II rozegrała wczoraj zaległy mecz z Jeziorakiem Iława. Jak wcześniej informaliśmy, drużyna gospodarzy wyraziła zgodę na przełożenie terminu spotkania (pierwszym terminem był 11 marca) ze względu na chorobę większości zawodników Karola Przybyły.

Olimpia do meczu przystąpiła bez kompleksów. Wysoko ustawiona linia obrony została jednak dość szybko złamana i już po 25. minutach gry gospodarze prowadzili 2:0. Młodzi Olimpijczycy nie składali jednak broni i ambitnie walczyli w kolejnych minutach. Już w 37′ bramkę kontaktową z rzutu karnego strzelił Dominik Kozera. Do przerwy 2:1.
Druga odsłona meczu to wyrównana gra i ataki obu zespołów. W 60′ Dominik Kozera doprowadził do wyrównania i wynik nie uległ już zmianie. 
„Pierwsza połowa była bardzo dobra, mimo że przegrywaliśmy 2:1. Mieliśmy cztery sytuacje sam na sam. Pod koniec meczu brakowało trochę sił, bo całe spotkanie graliśmy bardzo aktywną, wysoką obroną. Mimo tego, już przy wyniku 2:2, mieliśmy jeszcze jedną stuprocentową okazję, ale Adrian Szantyr trafił w słupek. Z wyniku ostatecznie jesteśmy zadowoleni, bo Jeziorak to bardzo mocny zespół, o czym świadczy fakt, że to nasz pierwszy punkt w ośmiu bezpośrednich meczach. Jednak mały niedosyt pozostaje” – powiedział po meczu szkoleniowiec Olimpii, Karol Przybyła.

Jeziorak Iława – Olimpia II Elbląg 2:2 (2:1)

1:0 – Kruczkowski (7′), 2:0 – Nastaj (25′), 2:1 – Kozera (37′), 2:2 – Kozera (60′)

Olimpia II: Łęgowski – Winiarski (88′ Dziurdzia), Leszczyński, Kasprzykowski, Łąpieś, Łabecki (72′ Sznajder), Panek (65′ Stróżewski), Łaszak, Szantyr, Gorzycki (86′ Ruciński), Kozera