Menu Zamknij

CHARYTATYWNY MECZ DLA ERWINY RYŚ-FERENS

Elbląg i jego mieszkańcy pomagają! Szykują się sportowe emocje, a to wszystko w celu wsparcia zbiórki pieniędzy, jaka jest prowadzona na rzecz pochodzącej z Elbląga Erwiny Ryś-Ferens, wybitnej polskiej łyżwiarki szybkiej.

W najbliższą niedzielę (13.09) na Stadionie Miejskim przy ul. Agrykola 8 w towarzyskim meczu zmierzą się Oldboje Olimpii Elbląg z Przyjaciółmi Sportu. Celem spotkania jest nagłośnienie prowadzonej zbiórki na rzecz Erwiny Ryś-Ferens. Honorowy patronat nad meczem objął Pan Witold Wróblewski – Prezydent Miasta Elbląg.

Mecz na stadionie przy ul. Agrykola 8 rozpocznie się o godzinie 16:00. Zapraszamy do kibicowania i wsparcia zbiórki. Wstęp jest bezpłatny.

Talent Erwiny Ryś-Ferens został odkryty w Elblągu. Podczas sportowej kariery reprezentowała barwy Olimpii Elbląg, a później Marymontu Warszawa. Trzy razy była brązową medalistką Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim (Lake Placid 1978, Heerenveen 1985 i Skien 1988) i cztery razy reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich (Innsbruck 1976, Lake Placid 1980, Sarajewo 1984, Calgary 1988). Zdobyła aż 83 tytuły Mistrzyni Polski.

Organizatorzy meczu: Oldboje Olimpia Elbląg, Urząd Miejski w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, Starostwo Powiatowe w Elblągu.

źródło: Sportowy Elbląg


Uwaga! Podczas meczu obowiązują obostrzenia sanitarne. Oprócz zachowywania odpowiednich odstępów, każdy uczestnik powinien pamiętać o zabraniu ze sobą maseczki lub przyłbicy ochronnej. Na terenie obiektu znajdować się będą dozowniki z płynem dezynfekującym.

Jak wiadomo mecz bez dobrej kiełbaski z grilla to nie mecz, dlatego na terenie obiektu znajdziecie punkt gastronomiczny organizowany przez „Bar u Łasucha”. Zapraszamy!