Menu Zamknij

CLJ U-15: ZWYCIĘSTWO BEZ FAJERWERKÓW

W ostatnim meczu rundy jesiennej Centralnej Ligi Juniorów U-15 podopieczni trenerów Rafała Starzyńskiego oraz Bohdana Konarzewskiego wygrali na własnym stadionie z AP Talent Białystok 3:0 (0:0), czym zapewnili sobie utrzymanie w lidze bez potrzeby oglądania się na wyniki innych spotkań w grupie.

Centralna Liga Juniorów U-15

ZKS Olimpia Elbląg 3:0 AP Talent Białystok

1:0 – Kordian Stolarowicz (57min)
2:0 – Wojciech Stróżewski (77min)
3:0 – Mateusz Głowiński (78min)

Skład: Damian Kowalczyk, Artur Łąpieś, Bartek Leszczyński, Kordian Stolarowicz, Tomek Łoś, Filip Sznajder, Filip Kasprzykowski, Janek Piróg, Szymon Grączewski, Mateusz Głowiński.

Na zmiany wchodzili: Wojtek Stróżewski, Marek Mostowiec, Dawid Olejniczak, Bartek Gumiński, Kacper Łaszak, Michał Tyburski, Krzysiek Rokita.

Mimo, że graliśmy z ostatnim zespołem ligi spodziewaliśmy się nie łatwego zadania, bowiem graliśmy bez dwóch podstawowych zawodników oraz ciążyła na nas trochę presja wyniku, ponieważ tylko zwycięstwo dawało nam pewne utrzymanie w lidze na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek i nie oglądanie się na wyniki w innych meczach, które w ostatnim czasie mówiąc delikatnie były co najmniej dziwne.

Od pierwszego gwizdka mecz był dość wyrównany i żadna z drużyn nie zdołała zdominować przeciwnika. Z naszej strony wyraźnie brakowało skrzydłowych, którzy chcieliby dostać piłkę prostopadłą, nie włączając się za każdym razem do rozegrania i budowania gry. Taki stan rzeczy powodował, że jedyną możliwością było zagranie piłki prostopadłej do środkowego napastnika, co ułatwiało znacząco grę w defensywie gościom.

W tym czasie potrafiliśmy tylko dwa razy poważnie zagrozić bramce Talentu, ale ich bramkarz spisał się bez zarzutu. Bardzo blisko objęcia prowadzenia byli natomiast goście, którzy po rzucie wolnym obili słupek naszej bramki.

W drugiej połowie zaczęła się zarysowywać lekka przewaga żółto-biało-niebieskich, którzy częściej byli w posiadaniu piłki. Efektem lepszej gry była bramka w 57 minucie, którą strzelił Kordian Stolarowicz po podaniu Mateusza Głowińskiego. Z gospodarzy spadła wyraźnie presja wyniku i grali coraz swobodniej i coraz częściej gościli pod polem karnym gości. W wyniku tego w 77 minucie nasze prowadzenie podwyższył Wojtek Stróżewski finalizując podanie Marka Mostowca, a minutę później wynik ustalił Mateusz Głowiński, któremu podawał ponownie Marek Mostowiec.