CLJ U17: 9 GOLI W REWANŻU

W drugim meczu zawodnicy młodocianej Olimpii Elbląg pokazali, że pierwsze spotkanie było tylko przypadkiem. Mimo jednak dobrej i zażartej walki z ich strony i strzeleniu aż 4. bramek to nie udało im się wywalczyć wymarzonej promocji do Centralnej Ligi Juniorów U17. Ponownie to rywale z Łodzi mogą cieszyć się ze zwycięstwa i dalszego awansu.

Jak dobrze pamiętamy pierwsze spotkanie barażowe zakończyło się wynikiem 1:5 dla SMS-u Łódź, więc kwestia przejścia dalej w barażach nieco się oddaliła. Od tamtej pory podopieczni trenera Obrębskiego wzięli sobie do serca nauczkę, jaką podyktowali im rywale w poprzednim starciu. A stawką dla tego rewanżu było miejsce w Centralnej Lidze Juniorów U17 na sezon 2022/2023.
Różnicę było widać gołym okiem, pierwszy gol padł w wykonaniu zawodnika SMS-u Łódź, a 3. minuty później do wyrównania doprowadził Filip Sznajder. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać, po kolejnych 2. minutach na prowadzenie w meczu wyprowadził Wojciech Stróżewski. Przed końcem jeszcze pierwszej połowy byliśmy świadkami jeszcze 3 goli dla gospodarzy (Banasiak 23′, Lutkowski 32′, Kowalczyk 40′) i tylko jednego dla zespołu z Elbląga, którego w 46. minucie zdobył Jan Piróg. W drugiej odsłonie gry ujrzeliśmy tylko dwie bramki, z czego pierwszą z nich ustrzelił w 62. minucie Szymon Szopiński doprowadzając do remisu, który ostatecznie nie doszedł do końca gry. Ostatnie trafienie padło w 81. minucie i oznaczało to koniec dla przygody Olimpijczyków w CLJ.