Menu Zamknij

CZAS NA DERBY

fot. ZKS Olimpia Elbląg

Najbliższa kolejka eWINNER 2. Ligi będzie podszyta derbami województwa warmińsko-mazurskiego. W sobotę piłkarze Olimpii Elbląg wybiorą się do Ostródy, by w ramach 5. serii gier zmierzyć się z lokalnym Sokołem. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Najbliższy rywal Olimpii przed rozpoczęciem sezonu przeszedł bardzo dużo zmian. Klub opuściło ponad 15 zawodników, a kadra została bardzo mocno odmłodzona. Z Ostródą pożegnał się także trener Piotr Jacek, którego na fotelu szkoleniowca zastąpił charyzmatyczny Jarosław Kotas.

Sokół doświadcza także kryzysu formy i po rozegraniu 4 spotkań nie ma na swoim koncie ani punktu, ani zdobytej bramki, wobec czego zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Ich ostatni mecz w Suwałkach mógł skończyć się bezbramkowym remisem, lecz na 6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę na wagę zwycięstwa dla Wigier zdobył Joao Criciuma. Ciekawostką jest, że w składzie Sokoła wystąpiło aż 7 młodzieżowców, a najstarszym zawodnikiem przebywającym na placu gry był Patryk Skórecki (rocznik 1991), natomiast ławka rezerwowych w całości była złożona z piłkarzy z M-ką przy nazwisku.

Zawody poprowadzi arbiter Filip Kaliszewski z Gdańska, a na liniach będą go wspomagali Bartosz Heinig oraz Artur Zakrzewski. W roli sędziego technicznego oglądać będziemy Marcina Szczerbowicza.


5. kolejka, ewinner 2. liga

OKS Sokół Ostróda (18.) vs ZKS Olimpia Elbląg (6.)

sobota, 21 sierpnia, godzina 17:00
Stadion Miejski, ul. 3 maja 19


Transmisję obejrzysz w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz dzięki platformie SPORTIZE (mobilna aplikacja i strona www / miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi).


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: