Menu Zamknij

CZWARTOLIGOWCY WCIĄŻ NIEPOKONANI

Podopieczni trenera Wagi nie zwalniają tempa i ponownie wygrywają w meczu kontrolnym. W sobotę (8.02) na boisku przy ul. Skrzydlatej gościli drużynę Zatoki Braniewo, która była nawet bardzo bliska zwycięstwa, lecz nie potrafiła utrzymać kontroli przez pełne 90 minut.

Pora roku oraz przede wszystkim wynik 5:4 może sugerować, że zawodnicy zamiast zmierzyć się na boisku trawiastym, spotkali się na lodzie przywdziewając łyżwy i gonili za krążkiem. W sobotni poranek (mecz zaczął się o 9:30) bramek padło aż dziewięć, a Związkowi każdą z nich zdobywali w momencie gonitwy za rywalem. To Zatoka otworzyła wynik spotkania, a na każdą odpowiedź Olimpii mieli przygotowaną kolejną bramkę. Tego dnia dodatkową łatwość w ich zdobywaniu przysparzali piłkarze obu drużyn, którzy z jednej i drugiej strony boiska popełniali indywidualne błędy, po których tak często oglądaliśmy piłkę w siatce.

W tym pojedynku trener Szymon Waga mógł wreszcie skorzystać ze swoich podstawowych graczy. Do składu powrócili na co dzień trenujący z seniorami Sarnowski, Ziewiec, Milanowski i Bucio, a dodatkowo w środku pomocy oglądaliśmy Rozumowskiego, który wraca do pełni zdrowia po bardzo długiej przerwie. Zabrakło natomiast kapitana Dawida Wierzby, który doznał urazu pęknięcia kości śródręcza i póki co musi przyglądać się swoim kolegom z ławki.

Pierwsza odsłona meczu nie wskazała faworyta. Obydwa zespoły zdobyły po dwa trafienia, a na listę strzelców po stronie Olimpii wpisywali się Branecki oraz Kordykiewicz. Drugie 45 minut to najpierw chwilowa słabość Związkowych, którzy przez pierwszy kwadrans nie potrafili złapać odpowiedniego rytmu gry, z czego skorzystali goście z Braniewa. Dwie zdobyte bramki mogły podłamać młodych piłkarzy z Elbląga, którzy po przerwie pojawili się na placu w lekko zmodyfikowanym składzie. Okazało się, że najlepsze miało dopiero nadejść i od tamtej chwili na listę strzelców wpisywali się już tylko Związkowi. Kolejne trafienia zanotował Branecki, który dokładając dwa gole skompletował hat-tricka, a dzieła zniszczenia dokonał Mariusz Bucio ustalając wynik spotkania na 5:4.

Tym samym drużyna rezerw Olimpii wygrywa trzecie z rzędu spotkanie kontrolne przed zbliżającą się rundą wiosenną forBET IV ligi. Pierwszy mecz o punkty Związkowi zagrają 28 marca w Barczewie podejmując lokalną Pisę (9. miejsce w tabeli)

Lista sparingów zespołu rezerw:

25 styczeń: vs Agat Jegłownik (klasa A, grupa: Warmińsko-Mazurska II) – wygrana 2:0
1 luty: vs Żuławy Nowy Dwór Gdański (klasa okręgowa, grupa: Gdańsk II) – wygrana 2:1
8 luty: vs Zatoka Braniewo (forBET IV liga) – wygrana 5:4
15 luty: vs Polonia Pasłęk (klasa okręgowa, grupa: Warmińsko-Mazurska II)
22 luty: vs Jaguar Gdańsk (IV liga, grupa: Pomorska)
29 luty: vs Powiśle Dzierzgoń (IV liga, grupa: Pomorska)
7 marzec: vs Powiśle II Dzierzgoń (klasa okręgowa, grupa: Gdańsk II)
14 marzec: vs Polonia Pasłęk (klasa okręgowa, grupa: Warmińsko-Mazurska II)
21 marzec: vs Barkas Tolkmicko (klasa okręgowa, grupa: Warmińsko-Mazurska II)