Menu Zamknij

DEMIANIUK: CHCEMY PRZERWAĆ TĘ PASSĘ

Jutro na Agrykola 8 zagramy z czerwoną latarnią ligi. Jakby to nie zabrzmiało mecz będzie trudny, bo historia gier na A8 przeciwko Gryfowi jasno pokazuje, że ten przeciwnik nieszczególnie leży Związkowym.

Ostatnie zwycięstwo nad Kaszubami na własnym terenie zespół Olimpii odniósł… w 1995 roku, a bramkę w tamtym spotkaniu zdobył prowadzący jutro zespół w roli trenera Dariusz Kaczmarczyk. Na przestrzeni ostatnich trzech sezonów goście wracali z Elbląga przynajmniej z jednym punktem (dwa remisy i jedno zwycięstwo). Niechlubną serię gier przeciwko Gryfowi chcieliby wreszcie przerwać piłkarze Związkowych:

– Chcemy w końcu przerwać tę passę. Jesteśmy bojowo nastawieni.

– deklaruje w rozmowie z portEl.pl Cezary Demianiuk.

W tym sezonie doszło już do spotkania z zespołem Łukasza Kowalskiego i z pewnością lepsze wspomnienia z tej rywalizacji mają Żółto-biało-niebiescy. Okazałe zwycięstwo 4:1 na Wzgórzu Wolności w Wejherowie pozwoliło Olimpijczykom „podskoczyć” w tabeli z 8. na 3. lokatę, a z dubletu w tamtym spotkaniu cieszył się Damian Szuprytowski. Pozostałe dwie bramki dołożyli Michał Kuczałek i Michał Miller.

W jutrzejszym meczu wciąż nie obejrzymy w akcji Michała Balewskiego, który musi odcierpieć karę za czerwoną kartkę w meczu z Resovią, z kolei występ kontuzjowanego ostatnio Michała Millera raczej nie stoi już pod znakiem zapytania.

Arbitrem prowadzącym jutrzejsze zawody będzie Pan Łukasz Karski ze Słupska. Asystować na liniach będą Panowie Dariusz Bohonos i Wiktor Wątroba. Sędzią technicznym będzie Pani Ewa Augustyn.

Mecz 26. kolejki: Olimpia Elbląg vs Gryf Wejherowo rozpocznie się o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim przy Agrykola 8. Spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

Transmisję meczu można śledzić na platformie TVCOM.pl w systemie pay-per-view (koszt 15zł). Informujemy, że posiadacze karnetów, którzy wysłali swoje dane na adres bilet@zksolimpia.pl otrzymają darmowe dostępy do transmisji.