Menu Zamknij

DO KOŃCA JESZCZE TROCHĘ

fot. Olimpia Elbląg (Lukee Sky)

Wielkimi krokami zbliża się koniec rywalizacji w eWinner II Lidze, a piłkarskie emocje, które towarzyszyły nam do tej pory w dalszym ciągu są nieposkromione. Na szczęście możemy liczyć na terminarz spotkań na którym widnieją jeszcze dwa spotkania. Do pierwszego rywala wybieramy się poza granice Elbląga, zagramy z wiceliderem ligi, Chojniczanką Chojnice. Chluba Grodu Tura tak łatwo nie podaruje Olimpijczykom 3 punktów mimo już zapewnionego sobie awansu. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi już o 17:15 na stadionie w Chojnicach.


Od początku sezonu było przewidywane, że Chojniczanka będzie walczyć o powrót po 2-letniej absencji do Fortuny I ligi. Wszakże poprzednie rozgrywki zakończyła na wysokim 3. miejscu dzięki pomocy znanego w Elblągu trenera Adama Noconia. W uprzednim okresie podopieczni obecnego wtedy trenera Noconia wzięli udział w barażach, niestety ponieśli oni porażkę ze Skrą Częstochowa, zajmującą na aktualny czas wtedy koniec sezonu ostatnią lokatę upoważniającą do dogrywek. Na kolejną udaną kampanię nie trzeba było długo czekać, ponieważ tym razem sięgnęli po wicemistrzostwo, gratulujemy i życzymy podtrzymania formy na zapleczu Ekstraklasy.

Cała 11-stka trenera Kafarskiego poradziła sobie rewelacyjnie w tym roku, zaczynając od napastników strzelających jak na zawołanie, pomocników i obrońców, aż po bramkarzy ratujących swój zespół w opałach (bilans bramkowy 65:28). O Arturze Pląskowskim i jego liczbie bramek powiedzieliśmy w artykule o „10 faktach przed meczem z Chojniczanką„, myślę, że warto wspomnieć o drugim z napastników Chojniczan, jakim jest Szymon Skrzypczak. Jego wkład w wyniki zespołu był niepodważalny i udowodnił to zeszłym sezonem z wynikiem bramkowym opiewającym na 16. trafień w samej lidze, a obecnie zdołał zanotować 7 goli. Ktoś strzelać bramki musi, a co z obroną pomiędzy słupkami? Otóż wypożyczony z Wisły Kraków 20-letni Kamil Broda pokazał, na co go stać, broniąc dostępu do swojej bramki. Na ten moment uzbierał 13 meczów z czystym kontem, stając się jednym z najlepszych golkiperów w eWinner II lidze.

Ostatnie spotkanie rozegrane przez zespół z Chojnic odbyło się 7 maja, zakończyło się ono wynikiem przeciwko Pogonii Grodzisk Mazowiecki tylko 1:0. Strzelcem jedynej bramki okazał się być obrońca czerwono-białych, który po uderzeniu Łukasza Wolsztyńskiego starał się wybić piłkę omyłkowo trafiając do własnej siatki.

Spotkanie poprowadzi arbiter Artur Aluszyk z Barlinka, a na liniach bocznych asystować będą Marcin Janawa i Artur Zakrzewski. Na pozycji sędziego technicznego ujrzymy natomiast Wojciecha Płókarza.


33. KOLEJKA, EWINNER 2. LIGA

MKS Chojniczanka 1930 Chojnice (2.) vs ZKS Olimpia Elbląg (8.)

NIEDZIELA, 15 MAJA, GODZINA 17:15
STADION Chojniczanki Chojnice, ul. mickiewicza 12


Transmisję obejrzysz na TVP SPORT, TVPSPORT.PL, w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz dzięki platformie SPORTIZE (mobilna aplikacja i strona www / miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi).


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: