Drugi remis z rzędu

Weekend majówkowy często służy jako czas odpoczynku, ale niekoniecznie w kontekście piłkarzy. Chociażby w pierwszy dzień maja rozegrano dwa spotkania forBET IV ligi: Granica Kętrzyn zagrała z Mrągowią Mrągowo, w Biskupcu Tęcza zmierzyła się z rezerwami naszego klubu.

Ostatnia bezpośrednia konfrontacja w Biskupcu odbyła się w kwietniu minionego roku, wygrała Tęcza 1:0. W obecnym sezonie Olimpia II pokonała gości 2:1 po bramkach Kardysia i Sangowskiego. W ogólnym rozrachunku lepszym bilansem mogli pochwalić się żółto-biało-niebiescy, którzy wygrywali pięciokrotnie, padł jeden remis, Tęcza z kompletu punktów cieszyła się dwukrotnie.

Do wczorajszego meczu Tęcza podchodziła po dwóch porażkach z rzędu. W minionej kolejce przegrali z Polonią Lidzbark Warmiński 0:1, wcześniej z DKS-em Dobre Miasto 1:2. W ligowej tabeli Tęcza była blisko Olimpii II i po 90. minutach status quo został zachowany. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Gola dla Olimpii strzelił Adam Rychter, dla którego była to druga ligowa bramka z rzędu. W minionej kolejce zapisał się w statystykach w meczu z DKS-em Dobre Miasto. Ogólnie pozostaje niedosyt, że żółto-biało-niebiescy nie strzelili więcej goli, bo klarownych sytuacji było sporo.

W drugiej połowie przypomniała o sobie stara piłkarska maksyma: “niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”. Wyrównał Patryk Budzyński, wychowanek Olimpii, dla której rozegrał 21 meczów debiutując 15 sierpnia 2012 roku w meczu z Wigrami w Suwałkach w II lidze. Co ciekawe “Burza” strzelił także honorową bramkę w rundzie jesiennej.