Menu Zamknij

forBET IV LIGA: SPRÓBOWAĆ PRZEJŚĆ GRANICĘ

Jeszcze dwie kolejki zaplanowano w bieżącym roku w rozgrywkach czwartoligowców. Najbliższa 16 kolejka, będzie rozgrywana awansem z puli meczów rundy wiosennej i tym samym ostatnim wyjazdowym dla Olimpii w roku 2019. Żółto-biało-niebiescy zagrają w Kętrzynie z Granicą.

Zaczynają się zatem rewanże w najwyższej seniorskiej klasie rozgrywkowej na Warmii i Mazurach. Olimpia II na półmetku sezonu zajmuje 12 miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Granicą jest na 14 lokacie i zdobyła o dwa punkty mniej. Lepsze wspomnienia z pierwszego meczu pomiędzy zainteresowanymi ma jednak Granica, która 11 sierpnia wygrała w Elblągu 3:2.

– Granica posiada atut własnego, specyficznego boiska. W Kętrzynie gra się na murawie o sztucznej nawierzchni, jednak uważam, że jest to zespół, z którym można powalczyć o 3 punkty. – powiedział trener Olimpii II, Szymon Waga.

Żółto-biało-niebiescy do meczu przystąpią w dobrej dyspozycji. Seria trzech meczów bez porażki napawa optymizmem. Olimpia II ostatnio zremisowała z Mazurem w Ełku 1:1, wcześniej wygrała z Motorem Lubawa 3:1 oraz z Polonia Lidzbark Warmiński 4:0. W meczu z Mazurem na listę strzelców wpisał się Patryk Wieliczko, dla którego był to powrót po kilkumeczowej przerwie.

Granica Kętrzyn – Olimpia Elbląg w sobotę, 16 listopada godz. 13.

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba