Menu Zamknij

GŁOSUJ NA OLIMPIĘ ELBLĄG W PLEBISCYCIE WMZPN

W piątek 13 grudnia 2019 roku, w Hotelu Mrągowo Resort & SPA odbędzie się Piłkarska Gala WMZPN, połączona ze spotkaniem Wigilijnym przedstawicieli środowiska piłkarskiego naszego województwa. Podobnie jak rok temu ideą Piłkarskiej Gali WMZPN będzie wybranie tych, którzy zasłużyli na wyróżnienie.

Spośród 12 kategorii, aż w 7 z nich znajdziemy Olimpijskie akcenty, na które możecie Państwo oddawać głosy za pośrednictwem Facebooka (czas do wtorku 10 grudnia do godz. 12:00). Przekierowanie do głosowania następuje po kliknięciu w nominowaną pozycję:

 1. Drużyna Roku – ZKS Olimpia Elbląg

  Ten rok przyniósł nam wiele pozytywów. Najpierw udana runda wiosenna sezonu 18/19 uwieńczona utrzymaniem po ostatnim meczu w Toruniu, a teraz świetna dyspozycja w jesieni i miejsce w czołówce ligi. Olimpia Elblag 2019 rok kończy z bilansem 14 zwycięstw, 13 remisów oraz 8 porażek.
 2. Piłkarz Roku – Damian Szuprytowski

  Damian należy do czołówki najlepszych zawodników 2. ligi. Aktualnie ma na swoim koncie 9 goli oraz 9 asyst, które wywindowały Olimpię Elbląg do TOP5. Po powrocie z Radomiaka Radom udało mu się złapać bardzo dobrą formę i często potrafi decydować o losach spotkania.

 3.  Trener Roku – Adam Nocoń

  Czyli postać odpowiedzialna za sukcesy Olimpii w 2019 roku. Ugasił pożar, utrzymał drużynę w lidze, a teraz zbudował jedną z najszczelniejszych defensyw. Świetny fachowiec wykonujący tytaniczną pracę dla dobra zespołu. Pod jego wodzą Związkowi w tym roku zdobywali 1,6pkt na mecz.

 4. Młodzieżowiec Roku – Klaudiusz Krasa

  Od kapitana zespołu rezerw występującego w forBET IV lidze, po kluczowego zawodnika seniorskiej drużyny Olimpii. Klaudiusz zaliczył duży postęp, który zaowocował liczbą 1481 minut w barwach pierwszej drużyny. Jedno z nazwisk, od którego trener Nocoń rozpoczyna ustalanie wyjściowej jedenastki.

 5. Młodzieżowa Drużyna Roku – ZKS Olimpia Elbląg rocznik 2005

  Zespół prowadzony przez trenerów Rafała Starzyńskiego oraz Bohdana Konarzewskiego na co dzień występuje w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Dobra i systematyczna praca daje efekty i nasza młodzieżowa drużyna zapewniła sobie grę w lidze na wiosnę, dzięki takim sukcesom jak między innymi zwycięstwo nad liderem tabeli Jagiellonią Białystok 1:0. Oprócz tego kilku zawodników systematycznie otrzymuje powołania na wojewódzkie oraz krajowe zgrupowania.

 6.  Działacz Roku – Stanisław Fijarczyk

  Wieloletni zawodnik, a następnie trener Olimpii Elbląg. W tym roku dodatkowo zajął się formalnym tworzeniem grupy Oldboy`s oraz weteranów ZKS Olimpii Elbląg. Jest również mocno zaangażowany w przygotowania do jubileuszu 75-lecia Olimpii, poza tym prowadzi zajęcia indywidualne z uzdolnionymi piłkarzami w projekcie „Olimpijski Talent” oraz jest kierownikiem występujących w forBET IV Lidze drużyny rezerw Olimpii.

 7. Klubowy Marketing Roku – ZKS Olimpia Elbląg

  Za: nową stronę internetową, akcje promocyjne, działalność we wszystkich social mediach, ciekawe infografiki meczowe, materiały video, fotorelacje, akcje charytatywne.

Oprócz tych nominacji wyróżniono także samorząd miasta Elbląg, który za swój wkład w rozwój sportu oraz wspieranie piłki nożnej znalazł się w gronie nominowanych w kategorii Samorząd Roku. Również zachęcamy do oddawania głosu na nasze miasto!