Menu Zamknij

GŁOWIŃSKI Z POWOŁANIEM NA ZIMOWĄ AKADEMIĘ MŁODYCH ORŁÓW!

Występujący na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów U-15 Mateusz Głowiński otrzymał trzecie już powołanie z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej, na zgrupowanie najlepszych polskich piłkarzy z rocznika 2006. Trzeci turnus Zimowej Akademii Młodych Orłów odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 9-16 lutego 2020 roku.

Spośród 39 nazwisk, które wezmą udział w zimowym turnusie, Mateusz jest jedynym reprezentantem naszego województwa (wcześniej brał udział w edycjach letniej oraz jesiennej). Akademie, które otrzymały najwięcej zaproszeń to Zagłębie Lubin (5), KKS Lech Poznań (3) i AP Jagiellonia Białystok (3).

Dla wszystkich powołanych jest to przedostatnia przygoda związana z AMO. Kolejnym etapem w ich karierach będą już tylko ewentualnie powołania na zgrupowania Reprezentacji Polski U-15.

Mateuszowi życzymy powodzenia oraz udanych występów pod okiem trenerów!

Mateusz cały czas robi systematyczny postęp i fajne jest to, że przy tym jest skromny i ma w sobie dużo pokory. Ciężko pracuje na to, by stawać się lepszym, jest prawdziwym liderem w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Myślę też, że nie przypadkowo otrzymał opaskę kapitana kadry wojewódzkiej. Trzymam za niego kciuki.

– skomentował Rafał Starzyński, trener Olimpii występującej w Centralnej Lidze Juniorów U-15.