GRAŁA AKADEMIA (08-10.10)

Jak co tydzień zapraszamy na raport z piłkarskich boisk, na których gościły młodzieżowe zespoły Akademii Olimpii Elbląg. Znajdziecie tutaj wyniki, strzelców bramek, zdjęcia, a także aktualną tabelę dla poszczególnych roczników (po kliknięciu w kategorię).

ROCZNIK 2010
(BOHDAN KONARZEWSKI, ANTON KOLOSOV)

8. KOLEJKA, D2 MŁODZIK GRUPA 2 (I LIGA WOJEWÓDZKA)
piątek, 8 października, godzina 16:00

MKS Zatoka Braniewo 2:1 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – 20′ – Bartosz Roszkowski

ROCZNIK 2009
(MACIEJ SZPILA, TOMASZ GAPSKI)

8. KOLEJKA, D1 MŁODZIK GRUPA 2 (EKSTRAKLASA)
niedziela, 10 października, GODZINA 11:00

ZKS Olimpia Elbląg 2:0 OKS Sokół Ostróda

1:0 – 6′ – Natan Wróbel
2:0 – 33′ – Daniel Młynik

Mecz mógł się podobać kibicom, ponieważ każda z drużyn miała swoje szanse na zdobycie gola. Finalnie nasz zespół wykazał się większym doświadczeniem i mecz zakończyliśmy z uśmiechami na twarzach.

8. KOLEJKA, C2 TRAMPKARZ GRUPA 2 (I LIGA WOJEWÓDZKA)
niedziela, 10 października, GODZINA 13:00

ZKS Olimpia Elbląg 4:0 KS Barkas Tolkmicko

1:0 – 45′ – Łukasz Podwojewski
2:0 – 55′ – Błażej Bąk
3:0 – 58′ – Łukasz Podwojewski
4:0 – 65′ – Mikołaj Burnos

Mecz „na szczycie” w ramach rozgrywek ligi trampkarza. Mecz na szczycie oczywiście nie dla nas, ponieważ my do każdego meczu podchodzimy z zamiarem nauki gry w piłkę nożną, a nie presją wyniku. Jednak znając zachowanie naszych przeciwników wiedzieliśmy, że szykuje się twarde i zacięte spotkanie. Nasz zespół perfekcyjnie wykonał zadanie. Prawidłowe ustawienie pozwoliło nam przechwytywać długie zagrania przeciwników, a następnie konstruować przemyślane ataki. Mecz był przez nas całkowicie kontrolowany, choć nasz bramkarz musiał wykonać jedną interwencję, na dodatek bardzo widowiskową.

ROCZNIK 2008
(KONRAD WASILEWSKI)

9. kolejka, C2 TRAMPKARZ (EKSTRAKLASA)
niedziela, 10 PAŹDZIERNIKA, GODZINA 11:00

MMKS Concordia Elbląg 0:0 ZKS Olimpia Elbląg

Po bardzo zaciętym meczu remisujemy bezbramkowo z Concordia. Jak na derby przystało, był to prawdziwy mecz walki.

ROCZNIK 2007
(RAFAŁ STARZYŃSKI)

9. KOLEJKA, C1 TRAMPKARZ (EKSTRAKLASA)

Stomil Olsztyn SA 4:1 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – 21′ – Adam Rychter

Od początku spotkania to my byliśmy stroną dominującą, częściej utrzymywaliśmy się przy piłce i kontrolowaliśmy całkowicie wydarzenia na boisku. Pojechaliśmy tam z postanowieniem, żeby wygrać i nie czekaliśmy na błąd gospodarzy, tylko chcieliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. I tak się działo, nasza gra była naprawdę dobra, co zaowocowało bramką oraz kilkoma fajnymi akcjami, po których bramkarz Olsztynian był w opałach. Niestety już pięć minut po strzeleniu bramki gospodarze zdołali wyrównać, a w ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który pewnie zamienili na gola. Ale dziwne rzeczy dopiero miały się zacząć.

W szatni, mamy pełną mobilizację, świadomość, że mamy jeszcze 40 minut i wiarę w zwycięstwo, która niestety pryska w ciągu 150 sekund. Zanim powiedziałem, kto w pierwszej kolejności ma się rozgrzewać już było 4:1. Taki obrót sprawy mocno podciął nam skrzydła, i mimo że było jeszcze dużo czasu, to nie udało nam się nawet zmniejszyć rozmiarów tej porażki.

Podsumowując, wydaje mi się że zagraliśmy najlepszy mecz ze wszystkich rozegranych ze Stomilem i przegraliśmy go najwyżej. Szczególnie pierwsze pół godziny, a w zasadzie pierwsza połowa była pod nasze dyktando, ale niestety nie wybaczalne błędy indywidualne w ciągu praktycznie czterech minut rozstrzygnęły losy tego pojedynku. Śmiem twierdzić, może nie obiektywnie, ale to moje zdanie, że umiejętnościami ich dogoniliśmy, organizacją gry wyprzedziliśmy, ale niestety przerasta nas sfera mentalna, która nie pozwala nam z nimi wygrać. Wypada nam tylko przeprosić naszych sympatyków, którym naszą dobrą, a nawet bardzo dobrą grą w pierwszej połowie narobiliśmy nadziei, a potem wyszło jak wyszło. Przepraszamy i dajemy słowo, że będziemy nad sobą pracować.

ROCZNIK 2006
(PRZEMYSŁAW MARUSA)

9. KOLEJKA, B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA 2 (I LIGA WOJEWÓDZKA)

0:9 – 71′ – Wiktor Szarag

Jako pierwsi zagrozili bramce Filipa Tylca pomarańczowo-czarni, lecz odpowiedź Olimpii w ciągu dwóch minut była zabójcza i ustawiła mecz. Na bramkę Concordii wcale nie sunęły huraganowe ataki, lecz dobrze przygotowane stałe fragmenty gry i sprecyzowany atak pozycyjny. Cieszą bardzo bramki debiutantów w naszym zespole (Kacpra Chwesiuka i Wiktora Szaraga), którzy grali w drugiej połowie. Każdy zawodnik, który doszedł do naszego zespołu w letniej przerwie, jest wartością dodaną do tej grupy, podniesie rywalizację na poszczególnych pozycjach i wpłynie pozytywnie na poziom sportowy całego zespołu.