Menu Zamknij

GRAŁA AKADEMIA (11-13.12)

Rozpoczynamy nowy tydzień, zatem sprawdźmy z kim podczas minionego weekendu zmierzył się drużyny naszej Akademii.

rocznik 2011 (a. albertowicz, m. ratajczyk)

W sobotę (12 grudnia) uczestniczyliśmy w turnieju „KEEZA Tczew Futsal CUP”. Z racji na dużą liczebność zespołu wystawiliśmy dwie drużyny – „Białą” oraz „Niebieską”. W imprezie wzięło udział osiem zespołów z pomorza i żuław. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy awansowały dwa zespoły do strefy finałowej, gdzie rozgrywki kontynuowano systemem pucharowym. „Biali” pokonali wszystkich rywali w turnieju, a „Niebiescy” odnieśli dwa zwycięstwa w grupie i jeden remis, zatem w finale spotkały się dwie Olimpie, a najlepszy okazał się zespół w białych koszulkach.

Muszę przyznać, że chłopcy rozegrali dobre, na wysokim poziomie spotkania, a najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Michał Czupajło. W przyszły weekend udajemy się na turniej towarzyski do Gdyni, gdzie czeka nas duże wyzwanie. Będziemy grać z zespołami Arki Gdynia, Jedynki Reda oraz Juventusu Warszawa.

– Adam Albertowicz.

Skład „Biali”:
Białoszewski, Wojtaś (4 bramki), Łodygo, Chętnik (2 br.), Łeng (4 br.), Cebula (5 br.), Czupajło (1 br.), Gawałkiewicz (2 br.), Żołędziewski (3 bramki)

Skład „Niebiescy”:
Jussis, Kaliszewski, Saunders, Kawczyński (2 br.), Drobiszewski, Tobolski (1 br.), Perwenis (1 br.), Dąbrowski (3 br.), Zarzębski (1 br.), Kułakowski, Dzikowski


ROCZNIK 2010 (D. ZIEMIAŃCZYK, B. KONARZEWSKI)

SPARING (3x20min): ZKS Olimpia Elbląg 17:0 MKS Gryf Tczew

Sobotę wykorzystaliśmy na rozegranie sparingu z drużyną MKS Gryf Tczew. Na mecz powołaliśmy 20. zawodników i wszystkim daliśmy szansę gry, którą chłopcy dobrze wykorzystali i pokazali się z bardzo dobrej strony. Meczem z drużyną z Tczewa zakończyliśmy cykl sparingów na rok 2020. Sympatyków naszego zespołu zapraszamy na kolejny mecz kontrolny, który rozegramy 9 stycznia na stadionie w Elblągu przy ul. Skrzydlatej 1A z drużyną Escola Pruszcz Gdański.

– Damian Ziemiańczyk.


rocznik 2009 (a. ziółkowski, t. gapski)

SPARING (3x25min): ZKS Olimpia Elbląg 7:3 AP Champions Kwidzyn

Tydzień zakończony meczem sparingowym z kolejnym wymagającym przeciwnikiem. Obejrzeliśmy kilka ładnych akcji z jednej, jak i z drugiej strony. Chłopcom należą się słowa podziękowania za walkę i zaangażowanie. Była to na pewno dobra lekcja dla nas, z której wyciągniemy wnioski na przyszłość.

– Tomasz Gapski.

Skład: Franciszek Kiejdo, Jakub Zieliński, Mateusz Miałdun, Jakub Wawrzykowski, Błażej Bąk, Szymon Urbański, Czesław Żołędziewski, Mateusz Potorski, Mikołaj Burnos, Daniel Młynik, Olivier Sokołowski, Aleksander Stolarski, Marcin Błaszczak, Tymon Woliński