Menu Zamknij

GRAŁA AKADEMIA (13-14.02)

Kolejny weekend za nami, a więc to odpowiedni moment, by podsumować wydarzenia z życia Akademii.

ROCZNIK 2014 (a. albertowicz, n. ostrowska)

Na początek nasza druga najmłodsza grupa w Akademii, która wzięła udział w towarzyskim mini-turnieju, gdzie zmierzyła się na tle drużyn z Dzierzgonia oraz Starego Pola.

Wszyscy zawodnicy trenujący w roczniku 2014 wzięli udział w zawodach. Padło wiele bramek, a emocje towarzyszyły piłkarzom do samego końca. Był to mały sprawdzian ich umiejętności, jakie nabyli podczas treningów.

– Adam Albertowicz i Natalia Ostrowska.


ROCZNIK 2013 (T. SAMBOR, M. RESSEL)

W sobotę grupa wybrała się do Gdańska, by zagościć podczas turnieju Fair Play Cup. Rocznik 2013 reprezentowały dwie grupy, a jedna z nich zakończyła udział w zawodach na zaszczytnym 2. miejscu! Ponadto Filip Sambor został ogłoszony Najlepszym Bramkarzem Turnieju, za co otrzymał pamiątkową statuetkę, gratulacje!

Do Elbląga wracamy zadowoleni z nowym bagażem doświadczeń, a od poniedziałku zabieramy się do kolejnych treningów.

– Tomasz Sambor i Michał Ressel.


ROCZNIK 2012 (T. WIERCIOCH, D. ZIEMIAŃCZYK)

Podzielony na dwie grupy rocznik 2012 w sobotę zagościł na halowym turnieju w Ostródzie. W zawodach udział wzięły następujące drużyny:

 • Jeziorak Iława
 • Huragan Morąg
 • Sokół Ostróda
 • AP Ostróda
 • Olimpia Elbląg

Młodzi Związkowi zajęli kolejno 3. oraz 5. miejsca, a najlepszymi zawodnikami w swoich zespołach zostali Igor Brodziak oraz Mateusz Cuprych.

Tym razem udaliśmy się do Ostródy i rywalizowaliśmy z drużynami z województwa warmińsko-mazurskiego. Wszyscy chłopcy grali z dużą pasją. Naszym celem jest granie jak najwięcej i zdobywanie dużo bramek.

– Tomasz Wiercioch i Damian Ziemiańczyk.


rocznik 2011 (A. ALBERTOWICZ, M. RATAJCZYK)

W niedzielę rocznik 2011 wystąpił na halowym turnieju w Lidzbarku Warmińskim. W zawodach wzięły udział zespoły:

 • DKS Dobre Miasto
 • Polonia Lidzbark Warmiński
 • Naki Olsztyn
 • Huragan Morąg
 • Constract Lubawa
 • ZKS Olimpia Elbląg

Bilans Olimpii Elbląg: 5 spotkań, 2 wygrane, 1 remis, 2 porażki.

Strzelcy: Wojciechowski x5, Gawałkiewicz x5, Łodygo x2, T. Tocha, Cebula, Chętnik, Kolasa, Czupajło, Łeng, Wiercioch.

Podczas spotkań głównie ćwiczyliśmy elementy techniczne i taktyczne przerabiane w cyklu treningowym. Ogólnie zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. Będziemy dalej pracowali nad swymi mocnymi stronami i oczywiście zniwelujemy drobne błędy, które się pojawiły. Przed nami kolejny pracowity weekend i kolejne gry kontrolne, a taki turniej jak ten niedzielny daje naszej drużynie wiele motywacji do dalszej pracy i rozwoju.

– podsumowali trenerzy.


ROCZNIK 2009 (m. szpila, t. GAPSKI)

Nasi chłopcy mają za sobą kolejną wartościową grę kontrolną. Tym razem udali się do Trzewa i zmierzyli się z lokalnym Gryfem. Spotkanie trwało 3 tercje po 25 minut.

Skład: Olivier Sokołowski, Marcin Błaszczak, Podwojewski Łukasz, Kłoczko Bartosz, Jonik Marek, Zieliński Jakub, Wiktoruk Bartosz, Urbański Szymon, Potorski Mateusz, Miałdun Mateusz, Łada Tomasz, Burnos Mikołaj, Bąk Błażej, Wawrzykowski Jakub, Brzeski Miłosz, Karewcki Cezary, Wójcicki Michał, Wróbel Natan, Młynik Daniel.

Kolejny wartościowy mecz za nami. Cieszę się, że zawodnicy po meczu sami zauważają i mówią o błędach jakie popełnili. Obecnie intensywnie pracujemy nad ich świadomością zarówno podczas gry jak i w czasie poza treningami i meczami.

– mówił Maciej Szpila.


rocznik 2008 (S. cierlicki, k. wasilewski) i 2007 (r. starzyński)

W ubiegłym tygodniu zakończyło się zimowe zgrupowanie w Uniejowie, gdzie wybrały się dwa roczniki naszej Akademii. Jak wyglądały treningi, z kim chłopcy rywalizowali oraz jakie mieli postawione cele do zrealizowania – o tym bardzo szczegółowo opowiedział nam trener Rafał Starzyński:

Nasi młodzi zawodnicy mieli bardzo dobre warunki socjalne oraz treningowe. W tym czasie młodzi Olimpijczycy trenowali na boisku, hali, siłowni, a także mieli zajęcia teoretyczne, które polegały na analizie meczów oraz fragmentów gry. Założone przed wyjazdem tematy treningowe zostały zrealizowane i tylko czekamy na efekty, które z pewnością zobaczymy w przyszłości.

W czasie zgrupowania rocznik 2007 rozegrał dwie gry kontrolne przeciwko drużynom z Łodzi:

 • Olimpia Elbląg 3:2 SMS Łódź
 • Olimpia Elbląg 2:1 Widzew Łódź

Natomiast rocznik 2008 zagrał tylko jedno spotkanie. Taki stan rzeczy był podyktowany faktem, iż na dany moment kadra liczyła 11 zawodników:

 • Olimpia Elbląg 0:5 Widzew Łódź

Przegrana wysoka, aczkolwiek plan na ten mecz zakładał zagranie pierwszej połowy tak, jak zespoły grają w lidze, czyli po dziewięciu, a drugiej części po jedenastu. W pierwszej części gra była bardzo wyrównana, natomiast w drugiej części spotkania przewaga Widzewiaków była już bardzo wyraźna, bowiem to nie była ich pierwsza przymiarka do gry po jedenastu.

Z pewnością był to bardzo wartościowy wyjazd, po którym chłopcy wracają mocno zmęczeni, często z bólami oraz nie groźnymi mikro urazami, ale na szczęście praktycznie wszyscy do ostatniego dnia trenowali z pełnym zaangażowaniem. Szczęśliwie obyło się bez kontuzji i chorób, co jest w tym czasie istotne. Nasi zawodnicy w trakcie zgrupowania odbyli 14. jednostek treningowych oraz zajęcia teoretyczne, co mamy nadzieję bardzo pozytywnie wpłynie na ich rozwój.


rocznik 2006 (p. marusa)

W minioną niedzielę zespół odbył grę kontrolną przeciwko zawodnikom Gryfa Wejherowo. Spotkanie rozgrywano systemem 3x30min, a w barwach Olimpii wystąpiło 5. testowanych zawodników Zatoki Braniewo. Olimpijczycy przez znaczną część meczu byli stroną dominującą i prowadzili grę, jednak indywidualne błędy sprawiły, że goście w ciągu ledwie 10. minut zdobyli aż 4. bramki i to ostatecznie oni zwyciężyli w sparingu.

Olimpia Elbląg 3:4 Gryf Wejherowo
(D. Tomankiewicz x2, W. Groszyk)

Skład: Wysocki (Grzywacz) – Prystupa, Piróg, Sznajder, Tobojka, Kulikowski, Saunders, Tomankiewicz, Giza, Zabłocki, Łoś, Groszyk, Mucha, Bednarczuk, Sadowski, Rutkowski, Karczewski, Trejmak, Stachowiak.

Kolejny mecz kontrolny drużyna rozegra w sobotę (20.02) i ponownie przeciwnikiem będzie Gryf, jednak tym razem będzie to zespół z Tczewa. Spotkanie planowo rozpocznie się o godzinie 10:00 w Tczewie.