GRAŁA AKADEMIA (14.05-16.05)

Zapraszamy na raport z piłkarskich boisk, na których gościły młodzieżowe zespoły Akademii Olimpii Elbląg. Znajdziecie tutaj wyniki, strzelców bramek, zdjęcia, a także aktualną tabelę dla poszczególnych roczników (po kliknięciu w kategorię).

ROCZNIK 2010
(BOHDAN KONARZEWSKI, anton kolosov)

6. KOLEJKA, D2 Młodzik (I LIGA WOJEWÓDZKA)
SOBOTA, 14 MAJA, GODZINA 11:00

ZKS Olimpia Elbląg 4:1 ZKS Olimpia II Elbląg

Następny mecz: MKS Zatoka Braniewo vs ZKS Olimpia Elbląg (18.05, godzina 18:00)

4:0 – 58′ – Jakub Markowski

Następny mecz: UKS Mały Jeziorak Iława vs ZKS Olimpia Elbląg (21.05, godzina 9:30)

ROCZNIK 2008

6. KOLEJKA, C2 TRAMPKARZ (I LIGA WOJEWÓDZKA)

3:6 – 80′+2 – Jakub Markowski

Największym plusem naszego wyjazdu było wspaniale przygotowane boisko, na którym rozgrywaliśmy mecz. Niestety w meczu nie pokazaliśmy odpowiedniego poziomu. Nasza gra nie była poukładana, a zawodnicy często podejmowali błędne decyzje. W pozytywach możemy doszukać się faktu, że nasi zawodnicy potrafili się odpowiednio zmotywować i wolą walki odwrócić niekorzystny dla nas wynik spotkania. Szczerze wolelibyśmy jednak przegrać ten mecz, ale zaprezentować w nim odpowiedni poziom sportowy i pełne zaangażowanie od pierwszych minut. W naszym zespole wystąpiło 3 zawodników z rocznika 2008, a byli to: Szymek Wojciechowski (kapitan zespołu), Janek Król oraz Kuba Baprawski.

Następny mecz: AP Polonia 2018 Pasłęk vs ZKS Olimpia II Elbląg (21.05, godzina 13:30)

(PATRYK SZYMIK, KONRAD WASILEWSKI)

10. KOLEJKA, C2 TRAMPKARZ (EKSTRAKLASA)
NIEDZIELA, 15 Maja, GODZINA 11:00

MMKS Concordia Elbląg 4:0 ZKS Olimpia Elbląg

Następny mecz: ZKS Olimpia Elbląg vs Stomil Olsztyn SA (24.05, godzina 18:00)

2:2 – 80′ – Igor Wityczyn

Bardzo szybko, bo już w piątej minucie stracona bramka spowodowała bardzo dużo nerwowości w naszych poczynaniach, czego efektem był brak realizacji podstawowych założeń, jakie mieliśmy na ten mecz. Podejmowaliśmy wiele złych decyzji, a chęć szybkiego doprowadzenia do wyrównania sprawiała, że akcje były nieprzygotowane i chaotyczne. Na domiar złego przed samym końcem pierwszej połowy gospodarze tego meczu po zamieszaniu przed polem karnym podwyższyli na 2:0. W drugiej połowie nasza gra uległa nieco poprawie, częściej gra toczyła się na połowie rywali, czego efektem było kilka rzutów rożnych i właśnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę kontaktową strzelił Adam Podkalicki. Gdy wydawało się, że wracamy na dobre tory bardzo złe zachowanie naszego zawodnika sprawiło, że został ukarany czerwoną kartką, co oznaczało grę w osłabieniu. O dziwo nasza gra nie uległa pogorszeniu, a może wyglądała nawet trochę składniej. Zespół walczył do końca, co zostało nagrodzone, kiedy bramkę z rzutu wolnego strzelił Igor Wity czyn. W doliczonym czasie gry siły na boisku się wyrównały, bo zawodnik gospodarzy również dostał czerwoną kartkę. Podsumowując, uważam, że był to słaby, co najwyżej średni mecz w wykonaniu obu zespołów. Oczywiście nie brakowało intensywności, walki, zaangażowania, ale jakości było niewiele. Z pewnością obie drużyny potrafią zagrać zdecydowanie lepiej i na wyższym poziomie. Wydaje mi się, że złe emocje z trybun wpłynęły niekorzystnie również na zawodników, którzy bardzo często nie reagowali na boisku, tak, jak się uczą na treningach, po piłkarsku, po sportowemu, tylko tak jak sobie życzyliby emocjonujący się meczem ich kibice. Jest to niestety również winą naszą, czyli trenerów, którzy ich na to nie przygotowaliśmy.

Następny mecz: ZKS Olimpia Elbląg vs UKS Mały Jeziorak Iława (21.05, godzina 12:00)

ROCZNIK 2006
(PRZEMYSŁAW MARUSA)

6. KOLEJKA, B1 JUNIOR MŁODSZY (I LIGA WOJEWÓDZKA)

GKS Wikielec 0:3 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – 16′ – Maciej Tobojka
0:2 – 52′ – Maciej Tobojka
0:3 – 68′ – Michał Mucha

Cały mecz graliśmy w ataku pozycyjnym, przeciwko nisko ustawionemu przeciwnikowi. Zespół z Wikielca postawił na obronę własnej bramki, szukał szans w kontratakach i stałych fragmentach gry. Pierwszego gola w 16. minucie zdobył Maciej Tobojka po podaniu Michała Zabłockiego. W 52. minucie Maciej Tobojka zdobył gola bezpośrednio z rzutu rożnego. Trzecią bramkę zdobył Michał Mucha odnajdując się w zamieszaniu podbramkowym w polu karnym. W drugiej połowie dwoma wyśmienitymi interwencjami popisał się Aron Wysocki. Za tydzień, na własnym boisku, zmierzymy z MKS Działdowo i będzie to mecz o pierwsze miejsce w tabeli.

Następny mecz: ZKS Olimpia II Elbląg vs MKS Działdowo (22.05, godzina 17:00)