GRAŁA AKADEMIA (14-20.04)

Zapraszamy na raport z piłkarskich boisk, na których gościły młodzieżowe zespoły Akademii Olimpii Elbląg. Znajdziecie tutaj wyniki, strzelców bramek, zdjęcia, a także aktualną tabelę dla poszczególnych roczników (po kliknięciu w kategorię).

ROCZNIK 2011
(BOHDAN KONARZEWSKI, ADAM ALBERTOWICZ)

2. KOLEJKA, D2 MŁODZIK GRUPA 2 (I LIGA WOJEWÓDZKA)

ZKS Olimpia Elbląg 0:0 MKS Zatoka Braniewo

Następny mecz: ZKS Olimpia II Elbląg vs AMP EL-Futbol Elbląg (24.04, godzina 11:00)

ROCZNIK 2010
(maciej szpila, tomasz gapski)

2. KOLEJKA, D1 MŁODZIK (EKSTRAKLASA)
WTOREK, 19 KWIETNIA, GODZINA 11:00

ZKS Olimpia Elbląg 0:0 UKS Mały Jeziorak Iława

Następny mecz: KS Constract Lubawa vs ZKS Olimpia Elbląg (24.04, godzina 11:00)

ROCZNIK 2009

2. KOLEJKA, C2 TRAMPKARZ (I LIGA WOJEWÓDZKA)
SOBOTA, 16 KWIETNIA, GODZINA 13:00

ZKS Olimpia II Elbląg 2:5 AP Polonia 2018 Pasłęk

1:2 – 31′ – Aleksander Chybiński
2:2 – 39′ – Aleksander Chybiński

Następny mecz: KS Dąb Kadyny vs ZKS Olimpia II Elbląg (22.04, godzina 16:30)

ROCZNIK 2008
(PATRYK SZYMIK, KONRAD WASILEWSKI)

5. KOLEJKA, C2 TRAMPKARZ (EKSTRAKLASA)
Czwartek, 14 KWIETNIA, GODZINA 13:00

ZKS Olimpia Elbląg 5:4 AP Ostróda

1:2 – 7′ – Maciej Rutkowski
2:2 – 14′ – Adrian Krajewski (bramka samobójcza)
3:2 – 21′ – Patryk Klonowski
4:3 – 47′ – Jan Pasternak
5:4 – 66′ – Igor Wilczek

W 5 kolejce Ekstraklasy trampkarzy C2 mierzyliśmy się z zespołem AP Ostróda. Było to bardzo emocjonujące spotkanie, w którym wynik zmieniał się co chwila.

Bardzo słaby początek spotkania w naszym wykonaniu spowodował, że szybko straciliśmy dwie bramki i musieliśmy gonić wynik. Kolejne minuty to nasza zdecydowana przewaga, w przeciągu 15 minut zdobyliśmy 3 gole i wyszliśmy na prowadzenie 3:2. Gdy wydawało się, że mecz mamy już pod kontrolą, popełniliśmy rażące błędy w defensywie. Efekt, kolejne 2 bramki dla gości i na przerwę schodziliśmy, przegrywając 3:4. Oczywiście nie odpuszczamy i na II połowę wyszliśmy zdeterminowani by odwrócić losy spotkania. W 47 minucie piękną bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Jan Pasternak i po raz 4 w tym meczu był remis. Ostatnia bramka padła w 66 minucie, świetną akcję prawą stroną wykończył Igor Wilczek, 5:4!

Nie był to ładny mecz, ale na pewno nie zabrakło w nim emocji. Brawa dla naszych zawodników za pokazanie charakteru i walkę na boisku. Dwukrotnie przegrywaliśmy, ostatecznie jednak to my, dzięki dobrej grze w ofensywie, wygrywamy całe spotkanie. W defensywie sporo błędów indywidualnych, nad wyeliminowaniem, których musimy pracować.

Poważnej kontuzji w meczu doznał Kacper Tyszka. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

4:1 – 62′ – Adam Rychter

Następny mecz: KKS Granica Kętrzyn vs ZKS Olimpia Elbląg (23.04, godzina 11:00)

ROCZNIK 2006
(Przemysław marusa)

2. KOLEJKA, B1 JUNIOR MŁODSZY (I LIGA WOJEWÓDZKA)

4:5 – 88′ – Adam Rychter

Następny mecz: ZKS Olimpia II Elbląg vs IKS Jeziorak Iława (24.04, godzina 15:00)

(ROCZNIK 2005)
(Włodzimierz obrębski)

5. KOLEJKA, B1 JUNIOR MŁODSZY (EKSTRAKLASA)

5:0 – 84′ – Jan Piróg

W wielki czwartek odnotowujemy kolejne zwycięstwo, tym razem na własnym boisku pokonujemy zespół Stomil Olsztyn. Jeśli chodzi o sytuacje kadrową, to nie było lepiej niż w ostatnim meczu. Tym razem trener miał do dyspozycji 14 zawodników. Mimo to pewnie wygrywamy kolejny mecz, umacniając się na pozycji lidera w ligowej tabeli.

6. KOLEJKA, B1 JUNIOR MŁODSZY (EKSTRAKLASA)

UKS Rona 03 Ełk 1:6 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – 19′ – Filip Dunaj
0:2 – 52′ – Konrad Żebrowski
0:3 – 67′ – Konrad Żebrowski
1:4 – 76′ – Jan Piróg
1:5 – 88′ – Wojciech Stróżewski
1:6 – 89′ – Maciej Kulikowski

Następny mecz: ZKS Olimpia Elbląg vs UKS Naki Olsztyn (24.04, godzina 13:00)