Menu Zamknij

GRAŁA AKADEMIA (23-24.01)

Co działo się w naszej Akademii podczas minionego weekendu? Sprawdźcie sami.

ROCZNIK 2014 (A. ALBERTOWICZ, N. OSTROWSKA)

W niedzielę (24.01) grupa wybrała się do Morąga, by wziąć udział w turnieju Paged Morąg Cup 2021. W zawodach chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę, dlatego nie prowadzono klasyfikacji końcowej, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal za udział w turnieju.

Na hali spotkało się ze sobą 7 następujących zespołów:

 • Olimpia Elbląg
 • Sparta Brodnica
 • Huragan Morąg
 • AP Marcin Kuś
 • Piłeczka Pruszcz Gdański
 • Tęcza Biskupiec
 • Progres Lidzbark Warmiński

Młodzi zawodnicy poradzili sobie wyśmienicie, godnie reprezentując barwy Olimpii Elbląg. Wyróżniającym się zawodnikiem w naszej drużynie był Gabryś Białoszewski, który strzelił 6 bramek i został nagrodzony przez organizatorów.

– Adam Albertowicz i Natalia Ostrowska.


rocznik 2012 (t. wiercioch, d. ziemiańczyk)

Ten weekend stał pod znakiem turniejów. Dwa lata starsi koledzy z Akademii także wyruszyli na zawody halowe, lecz w nieco innym kierunku. W Cedrach Wielkich odbył się dwudniowy turniej, w którym Olimpia Elbląg wystawiła dwa składy – „jedynkę” i „dwójkę”.

Olimpia I Elbląg wygrała wszystkie osiem spotkań i zajęła I. miejsce, natomiast Olimpia II zakończyła zawody plasując się na VIII. pozycji.

Pozostałe wyróżnienia:

 • Król strzelców: Antoni Andruszkiewicz
 • Najlepszy drybler: Dominik Szwarc
 • Najlepszy zawodnik Olimpia I Elbląg: Igor Brodziak
 • Najlepszy zawodnik Olimpia II Elbląg: Szymon Tazuszel

Był to bardzo udany turniej dla naszej drużyny. Patrzymy głównie na płynność i szybkość gry oraz na pojedynki jeden na jeden i trzeba powiedzieć, że w tym turnieju wypadliśmy pod tym względem rewelacyjnie. Dodatkowo nagrody indywidualne dla króla strzelców Antoniego Andruszkiewicza i najlepszego dryblera Dominika Szwarca cieszą także nas trenerów. Dalej ciężko trenujemy i czekamy na kolejne turnieje.

– Tomasz Wiercioch i Damian Ziemiańczyk.


ROCZNIK 2009 (m. szpila, t. gapski)

Sobota była dla nich bardzo solidnie przepracowanym dniem. Najpierw o godzinie 10:00 chłopcy rozpoczęli półfinał Turnieju o Puchar Prezesa PZPN na hali w Ostródzie, a o godzinie 18:00 spotkali się na boisku przy ul. Skrzydlatej ze starszymi kolegami z rocznika 2008 i rozegrali wspólną grę kontrolną.

Turniej toczony był w jednej grupie w systemie każdy z każdym. Mecze trwały po 12 minut, a na parkiecie znajdowało się 4 zawodników w polu oraz bramkarz. Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

 1. MMKS Concordia Elbląg
 2. KS Constract Lubawa
 3. OKS Sokół Ostróda
 4. ZKS Olimpia Elbląg
 5. Młode Lwy Ostaszewo
 6. UPKS Poncio-2010 Lidzbark
 7. AP Polonia 2018 Pasłęk

Skład Olimpii Elbląg: Bąk Błażej, Burnos Mikołaj, Miałdun Mateusz, Sokołowski Olivier (B), Urbański Szymon, Wawrzykowski Jakub, Wiktoruk Bartosz, Wróbel Natan Zieliński Jakub, Żołędziewski Czesław.

 

Z kolei wieczorny mecz sparingowy trwał 2x35min i był bardzo wartościową lekcją dla młodych piłkarzy, o czym mówił trener Tomasz Gapski:

Bardzo wartościowy sparing ze starszymi kolegami. Przewaga fizyczna była widoczna, lecz jestem zadowolony z walki i zaangażowania jaką podjęliśmy. Staraliśmy się budować akcje wielopodaniowe i grać szybko piłką, co przy tym przeciwniku nie było łatwe.

W sparingu zagrali: Błaszczak Marcin, Grzegorek Piotr, Jonik Marek, Kłoczko Bartosz, Podwojewski Łukasz, Stolarski Aleksander, Woliński Tymon, Potorski Mateusz, Brzeski Miłosz, Michał Wójcik, Daniel Młynik, Łada Tomasz, Kiejdo Franciszek , Miałdun Mateusz, Wawrzykowski Jakub, Wiktoruk Bartosz, Zieliński Jakub, Bąk Błażej.

W następny weekend grupa planuje rozegrać dwa mecze kontrolne z drużynami z Pasłęka oraz Tolkmicka.