Menu Zamknij

GRAŁA AKADEMIA (23-25.04)

Nareszcie wróciliśmy do gry! Nasze młodzieżowe zespoły wznowiły rozgrywki ligowe oraz wzięły udział w turniejach piłkarskich. Sprawdzamy jak im poszło!

ROCZNIK 2012 (T. WIERCIOCH, D. ZIEMIAŃCZYK)

Nasze „żaki” w sobotę rozegrały mecz kontrolny z zaprzyjaźnionym zespołem AP Polonia Pasłęk, natomiast w niedzielę udali się do Braniewa, by wziąć udział w turnieju ligowym.

Wszyscy bardzo się cieszymy, że wróciliśmy do treningów i rozgrywek. Chłopcy trenują z uśmiechnięta buzią i widać u nich radość z gry. Bardzo za tym tęskniliśmy.

– podsumowali trenerzy.


ROCZNIK 2009 (M. SZPILA, T. GAPSKI)

3. KOLEJKA, EKSTRAKLASA D2 MŁODZIK GRUPA 2

STADION MIEJSKI, IŁAWA, UL. SIENKIEWICZA 1
PIĄTEK, 23 KWIETNIA, GODZINA 19:00

UKS Mały Jeziorak Iława 0:4 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – Tomasz Łada (20min)
0:2 – Jakub Zieliński (34min)
0:3 – Jakub Zieliński (43min)
0:4 – Tomasz Łada (57min)

Skład: Franciszek Kiejdo, Olivier Sokołowski, Błażej Bąk, Jakub Wawrzykowski, Mateusz Miałdun, Jakub Zieliński, Szymon Urbański, Bartosz Wiktoruk, Mateusz Potorski, Mikołaj Burnos, Czesław Żołędziewski, Tomasz Łada, Bartosz Kłoczko, Michał Wójcicki, Piotr Grzegorek.

Od początku chcieliśmy dominować i przejąć kontrolę na boisku. Stosowaliśmy wysoki pressing i szybko przejmowaliśmy piłkę. Widać spory postęp u chłopców w operowaniu piłką i chęć tworzenia małych gier na małej przestrzeni. Dalej musimy pracować nad ruchem bez piłki, szukaniu i wykorzystaniu wolnej przestrzeni na połowie przeciwnika i korzystniejszej dla drużyny współpracy zawodników ofensywnych.

– podsumowali trenerzy.


ROCZNIK 2008 (K. WASILEWSKI, S. CIERLICKI)

3. kolejka, ekstraklasa d1 młodzik grupa 2

BOISKO SZTUCZNE, SKRZYDLATA 1A, ELBLĄG
SOBOTA, 24 KWIETNIA, GODZINA 13:00

ZKS Olimpia Elbląg 4:2 AS Stomil Olsztyn

1:1 – Igor Skomorok (18min)
2:1 – Igor Wilczek (32min)
3:1 – Igor Skomorok (39min)
4:2 – Igor Skomorok (58min)

W pierwszej połowie spotkania nie byliśmy w stanie w pełni kontrolować gry. Naszym akcjom brakowało płynności, graliśmy za wolno i zbyt chaotycznie. Nie mogliśmy dłużej utrzymać się przy piłce do tego popełnialiśmy sporo niewymuszonych błędów zarówno w ataku jak i obronie. Goście grając pod wiatr cofnęli się i czekali na dogodne sytuacje do kontry. Bardzo szybko po jednej z takich akcji Stomil zdobył bramkę i wyszedł na prowadzenie. W 18. minucie efekt przyniosła nasza gra wysokim pressingiem i po odzyskaniu piłki pod polem karnym przeciwnika Igor Skomorok doprowadził do remisu. Niestety strzelona bramka nie wprowadziła większego spokoju w naszej grze i do końca pierwszej połowy nie potrafiliśmy przeciwnikowi narzucić naszego stylu gry.

Początek drugiej połowy wyglądał zgoła odmiennie. Już 2. minuty po rozpoczęciu gry bardzo dobre dośrodkowanie wykorzystał Igor Wilczek i było 2-1. Nasza gra wyglądała coraz lepiej i wydawało się, że mecz będzie się toczyć pod nasze dyktando. Kilka minut później swoją drugą bramkę zdobył Igor Skomorok i prowadziliśmy już 3-1. Niestety, po tej bramce nastąpiło jakieś rozprężenie, chłopcy chyba uwierzyli, że mecz już jest  wygrany. Drużyna gości to wykorzystała, zaatakowali odważniej i po kliku minutach zdobyli bramkę kontaktową na 3-2. W końcówce to jednak nam dopisało trochę szczęście i w 58. minucie Igor Skomorok zdobył swoją trzecią bramkę, czym przypieczętował wygraną.

Podsumowując, nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Nie potrafiliśmy przejąć kontroli, zdominować przeciwnika, popełniliśmy zbyt dużo błędów. Na pewno swoje zrobił też stres. Po takim występie cieszy wynik spotkania, a optymizmu dodaje też to, jak zagraliśmy 10-15 minut drugiej połowy. Wiemy, że chłopców stać na dużo więcej niż zaprezentowali. Kolejny mecz już w piątek i wierzymy, że wypadniemy zdecydowanie lepiej.


ROCZNIK 2007 (R. STARZYŃSKI)

7. KOLEJKA, EKSTRAKLASA C2 TRAMPKARZ

BOISKO SZTUCZNE, SKRZYDLATA 1A, ELBLĄG
SOBOTA, 24 KWIETNIA, GODZINA 11:00

ZKS Olimpia Elbląg 11:0 MKS Start Nidzica

Krystian Kiełpiński x5
Alex Aniśkowicz x2
Igor Wityczyn
Alan Antczak
Adam Rychter
bramka samobójcza

Skład: Natan Pawłowski – Alan Antczak, Oliwier Turulski, Tymon Szczygłowski, Igor Wityczyn – Adam Podkalicki, Bartek Łabecki, Dawid Czapliński – Adam Rychter, Krystian Kiełpiński, Maksymilian Chojecki.

Po przerwie zagrali: Ksawery Kościuk, Alex Aniśkowicz, Julian Gronkowski, Julian Chojnacki, Maciej Patalas, Łukasz Szulago.

Cieszy nas oczywiście fakt efektownego zwycięstwa po powrocie na boisko, aczkolwiek jasno trzeba stwierdzić, że goście nie zmusili nas do wielkiego wysiłku w tym meczu. Przez całe spotkanie nie byli w stanie ani razu zagrozić naszej bramce. W związku z tym, do wyniku tego spotkania podchodzimy bardzo spokojnie, nie zachwycamy się tym i pracujemy od poniedziałku nad poprawą naszej gry, ponieważ w następnej kolejce czeka nas wyjazd do Olsztyna, gdzie zagramy z dużo mocniejszym rywalem, mianowicie Żuri Olsztyn.

– podsumował trener Rafał Starzyński.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

[ngg src=”galleries” ids=”76″ display=”basic_slideshow”]

ROCZNIK 2006 (P. MARUSA)

6. KOLEJKA, EKSTRAKLASA C1 TRAMPKARZ

BOISKO MIEJSKIE, GEN. BEMA 35, BARTOSZYCE
NIEDZIELA, 25 KWIETNIA, GODZINA 11:00

UKS SP LEGIA-BART Bartoszyce 0:3 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – Wojciech Groszyk (30min)
0:2 – Igor Winiarczyk (72min)
0:3 – Maciej Tobojka (80min+1)

Pierwsza bramka padła po składnej akcji. Maciej Tobojka podaniem prostopadłym na prawym skrzydle uruchomił Macieja Kulikowskiego, który dokładnie zagrał w pole karne do nadbiegającego Wojciecha Groszyka, a ten strzałem z 10 metrów otworzył wynik. Bramka na 2:0 była wynikiem rzutu rożnego. Maciej Tobojka dobrze dośrodkował w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Igor Winiarczyk i głową skierował piłkę do bramki. Autorem trzeciego gola był Maciej Tobojka, który w indywidualnej akcji minął 3 przeciwników i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał szans na obronę. W trakcie meczu, zwłaszcza w pierwszej połowie brakowało nam dokładności i płynności w grze, na co miał niewątpliwie 3-tygodniowy rozbrat z boiskiem, spowodowany obostrzeniami covidowymi. Po przerwie jakość gry uległa poprawie i nasz zespół w pełni kontrolował wydarzenia na boisku.

– podsumował trener Przemysław Marusa.


rocznik 2005 (w. obrębski)

6. kolejka, ekstraklasa b1 junior młodszy

BOISKO PIŁKARSKIE, GRABOWO 117
NIEDZIELA, 25 KWIETNIA, GODZINA 11:00

KS Constract Lubawa 3:3 ZKS Olimpia Elbląg

1:1 – Dawid Panek (39min)
1:2 – Adrian Szantyr (67min)
1:3 – Oliwier Begier (72min)