Menu Zamknij

GRAŁA AKADEMIA (27-28.02)

Weekend minął, zatem to odpowiedni moment na podsumowanie gier z udziałem naszej Akademii, a trochę ich było!

rocznik 2012 (t. wiercioch, d. ziemiańczyk)

Klasycznie zaczynamy od naszych najmłodszych grup. W sobotę rocznik 2012 rozegrał towarzyski turniej w Skarszewach i spisał się tam znakomicie!

  • Olimpia Elbląg 1:2 Lechia I Gdańsk
  • Olimpia Elbląg 6:0 Beniaminek Starogard Gdański
  • Olimpia Elbląg 3:1 Lechia Ii Gdańsk

Rewanże:

  • Olimpia Elbląg 2:1 Lechia I Gdańsk
  • Olimpia Elbląg 6:1 Beniaminek Starogard Gdański
  • Olimpia Elbląg 3:1 Lechia Ii Gdańsk

Wysoki poziom drużyn i szybkie tempo gry . Widać, że chłopcy z miesiąca na miesiąc robią postępy i o to przede wszystkim mi chodzi. Dalej skupiamy się nad zdobywaniem bramek i ofensywną grą. Jestem bardzo zadowolony ze wszystkich chłopców, bo zagrali super!

– podsumował trener Tomasz Wiercioch.


rocznik 2011 (a. albertowicz, m. ratajczyk)

To był weekend pod znakiem piłki. W sobotę bezpośrednio po treningu młodzi piłkarze z grupy Żółtej wyruszyli do Dzierzgonia, aby rozegrać towarzyskie spotkanie ze starszymi o rok rywalami w hali sportowej lokalnego Powiśla. Chłopcy grali aż 120 minut, a mecz zakończył się sukcesem dla naszego zespołu.

Padło dużo bramek i już po raz kolejny pokazaliśmy rywalom wyższą klasę wyszkolenia technicznego, taktycznego oraz indywidualnych umiejętności.

– mówił trener Adam Albertowicz.

Z kolei w niedzielę na zadaszonym boisku przy ul. Daszyńskiego w Elblągu odbył się towarzyski turniej z udziałem klubów partnerskich – AMP El Futbol oraz AP Piekarczyk. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach. Grupa I rozgrywała spotkania od 13.00 do 14.30, a grupa II w godzinach 14.30 – 16.00.

Celem turnieju nie był wynik, a możliwość sprawdzenia umiejętności piłkarskich, wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce oraz umiejętność pracy zespołowej. Nasz zespół, jak zwykle pokazał się z dobrej strony. Ponownie górowaliśmy technicznie, taktycznie i w sytuacjach indywidualnych. Nie obyło się także bez błędów, nad którymi będziemy systematycznie pracować.

Ten weekend pozwolił na grę wszystkim zdrowym zawodnikom z rocznika. Uczestnoicy zaliczyli pozytywnie jednostkę treningową w formie gry i muszę przyznać, że jestem z chłopaków bardzo dumny!

– podsumował trener Adam Albertowicz.


rocznik 2010 (b. konarzewski, a. kolosov)

W sobotni poranek młodzi zawodnicy Olimpii Elbląg rozegrali na boisku przy ul.Skrzydlatej mecz kontrolny z Beniaminkiem Starogard Gdański. Jednocześnie odbywały się dwa mecze: jeden w systemie 8+1 oraz 6+1.

Tym razem rozegraliśmy o wiele lepsze spotkanie niż tydzień temu. Najważniejsze, że wszyscy chłopcy zagrali w dużym wymiarze czasowym, a mecze przyniosły sporo bramek i wrażeń.

– podsumował trener Bohdan Konarzewski.


rocznik 2009 (m. szpila, t. gapski)

Kolejny wartościowy sparing za nimi. Tym razem zespół wybrał się na boisko przy ul. Traugutta w Gdańsku i zmierzył się z drużyną SWMP Pokolenia Lechii Gdańsk.

Drużyna z Gdańska grała bardzo ostro. Cieszymy się, że nasi zawodnicy nie odpuszczali i chcieli utrzymywać się przy piłce. Cały czas musimy pracować na fazie przejścia z ataku do obrony i szybkim odzyskaniu piłki. Ten mecz pokazał również, że musimy lepiej zachowywać się w akcjach ofensywnych w przewadze liczebnej.

– podsumowali trenerzy.

Skład: Kiejdo Franciszek, Brzeski Miłosz, Miałdun Mateusz, Bąk Błażej, Żołędziewski Czesław, Potorski Mateusz, Urbański Szymon, Wawrzykowski Kuba, Wiktoruk Bartosz, Łada Tomasz, Zieliński Jakub, Jonik Marek, Wróbel Natan, Podwojewski Łukasz, Woliński Tymon, Burnos Mikołaj.


rocznik 2008 (k. wasilewski, s. cierlicki)

W sobotę na boisku przy ul. Skrzydlatej swoją grę kontrolną rocznik 2008 rozgrywał przeciwko gościom z Lidzbarka Warmińskiego. Spotkanie trwało 3 tercje po 30 minut.

Olimpia Elbląg 5:0 (1:0, 1:0, 3:0) Progres Lidzbark Warmiński

1:0 Igor Skomorok / a. Maciek Kulig
2:0 Olek Krupiński / a. Dominik Magoń
3:0 Maciej Rutkowski (rzut karny)
4:0 Kacper Konon / a. Igor Skomorok
5:0 Igor Wilczek / a. Krystian Czerepski

W meczu główny nacisk położyliśmy na te elementy, które zawodziły w poprzednich spotkaniach. Chcieliśmy zagrać odważniej, z większym zaangażowaniem, spróbować zdominować przeciwnika. Już na początku spotkania przejęliśmy inicjatywę i kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Ciężko jednak było udokumentować przewagę bramką, gdyż przeciwnik cofnął się do defensywy i próbował grać z kontrataku. Nam za to brakowało dokładności i chyba trochę spokoju. Z upływem czasu nasza przewaga rosła i widać było, że gra sprawia nam przyjemność i radość. W 3. tercji zawodnicy z Lidzbarka wyraźnie już opadli z sił i tylko naszej niedokładności zawdzięczają to, że nie stracili w tej części większej ilości bramek.

Podsumowując, to był dobry mecz w naszym wykonaniu. Mieliśmy bardzo dobre momenty, w których widać było, że treningi przynoszą efekty. Oczywiście nie uniknęliśmy błędów i wiemy, że jeszcze dużo pracy przed nami.

– podsumował trener Konrad Wasilewski.


rocznik 2007 (r. starzyński)

Remisem zakończył się kolejny sparing zespołu Rafała Starzyńskiego, który tym razem zmierzył się z drużyną Zatoki Braniewo złożoną z zawodników urodzonych w latach 2005-2006. Prowadzenie dla naszej drużyny zdobył Krystian Kiełpiński, po podaniu Adama Rychtera

Olimpia Elbląg 1:1 (1:1) Zatoka Braniewo

1:0 – Krystian Kiełpiński / a. Adam Rychter

Skład: Natan Pawłowski, Alan Antczak, Tymon Szczygłowski, Witek Dettlaff, Oliwier Turulski, Bartek Łabecki, Szymon Majewski, Dawid Czapliński, Krystian Kiełpiński, Adam Rychter, Maks Chojecki.
Po przerwie grali: Łukasz Szulago, Maciek Patalas, Ksawery Kościuk, Igor Wityczyn, Julek Gronkowski oraz dwóch zawodników testowanych.

Podsumowując, całkiem dobry mecz zagraliśmy w niedzielne przedpołudnie. Z pewnością lepiej wytrzymaliśmy trudy spotkania, bowiem im dalej w mecz tym nasza przewaga była większa. Natomiast zabrakło nam konkretów, czyli ostatniego, dokładnego podania, skuteczności, a czasami zwyczajnie decyzji o strzale na bramkę. Cieszy fakt, że przez zdecydowaną większość spotkania potrafiliśmy kontrolować mecz, smuci natomiast to, że nie ustrzegliśmy się przynajmniej dwóch banalnych błędów, z których jeden goście zamienili na bramkę wyrównującą.

– podsumował trener Rafał Starzyński.


rocznik 2006 (p. marusa, s. cierlicki)

Podsumowanie kończymy sparingiem Juniorów Młodszych. W niedzielę o godzinie 14:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej zespół trenera Marusy sprawdził się na tle gości z Gdańska.

Olimpia Elbląg 1:0 Jaguar Gdańsk

1:0 – Marcel Prystupa (36min)

Przez większość spotkania chłopcy dominowali na boisku i kontrolowali przebieg spotkania. Stuprocentowych sytuacji na podwyższenie wyniku nie wykorzystali Maciej Kulikowski i Maciej Tobojka. Martwi mała ilość zawodników spowodowana chorobami, kontuzjami i obawami pandemii COVID-19.

– mówił trener Przemysław Marusa.