Menu Zamknij

GRAŁA AKADEMIA (28-30.05)

W naszej Akademii jak zwykle dzieje się bardzo wiele. Ten weekend także należy zaliczyć do bardzo udanych, a odpowiedź na pytanie „dlaczego” znajdziecie w poniższym raporcie, który powstaje przy udziale naszej kadry szkoleniowej.

rocznik 2012 (t. wiercioch, d. ziemiańczyk)

W niedzielę rocznik 2012 udał się do Skarszew na eliminacje do międzynarodowego turnieju DEYNA CUP. W zawodach brały udział dwa zespoły Olimpii Elbląg, które zajęły 3. oraz 7. miejsce.

Dopiero od dwóch miesięcy uczymy się grać w systemie 1-2-3-1 i był to nasz pierwszy turniej. Na większym boisku oprócz umiejętności technicznych bardzo ważna jest także motoryka. Jesteśmy zadowoleni z postawy chłopców i czekamy na kolejne turnieje.

– podsumowali trenerzy.


ROCZNIK 2011 (A. ALBERTOWICZ, M. RATAJCZYK)

W sobotę nasze dwie drużyny wzięły udział w turnieju towarzyskim w Osicach na nowo oddanym obiekcie, lecz w wyniku bardzo mokrej nawierzchni gra toczyła się w ciężkich warunkach. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” po 18 minut.

Oba nasze zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Nie udało się nam awansować do półfinału. Mimo tego zrealizowaliśmy założenia treningowe z ostatniego tygodnia. Niestety zabrakło finalizacji w sytuacjach podbramkowych. Na tym samym stadionie spotkamy się ponownie 29 sierpnia na turnieju finałowym, do którego wcześniej i tak zagwarantowaliśmy sobie awans. Wtedy zmierzymy się między innymi z Rakowem Częstochowa, Lechią Gdańsk oraz drużynami z różnych stron Polski, natomiast w najbliższą sobotę (5.06) nasz zespół wystąpi w mocno obsadzonym turnieju w Starogardzie Gdańskim DEYNA CUP 2021.

– podsumowali trenerzy.


ROCZNIK 2010 (B. KONARZEWSKI, A. KOLOSOV)

 

1. kolejka, i liga d2 młodzik grupa 2

wtorek, 25 maja, godzina 17:00
ul. moniuszki 29, ELBLĄG

ZKS Olimpia Elbląg 2:3 MBKS Victoria Bartoszyce

1:0 – Antoni Mierzejewski (2 min)
2:0 – Antoni Gronkowski (8 min)

SKŁAD: Bartosz Roszkowski, Mikołaj Stankiewicz, Wiktor Krzykwa, Artem Kolosov, Bartosz Gołębiewski, Hubert Rombel, Mateusz Małczyński, Antoni Mierzejewski, Antoni Gronkowski

REZERWOWI: Michał Żmijewski, Daniel Wójcik, Natan Orłowski, Oskar Lewczuk, Szymon Drumiński, Aleksander Oleniak, Dominik Fercho, Szymon Dziewiałtowicz, Kacper Cieślak


rocznik 2009 (m. szpila, t. gapski)

8. kolejka, ekstraklasa młodzik d2 grupa 2

sobota, 29 maja, godzina 11:00
ul. skrzydlata 1a, elbląg

ZKS Olimpia Elbląg 2:1 UKS Mały Jeziorak Iława

1:0 – Jakub Zieliński (7 min)
2:0 – Tomasz Łada (13 min)

SKŁAD: Kiejdo Franciszek, Podwojewski Łukasz, Wawrzykowski Jakub, Łada Tomasz, Zieliński Jakub, Urbański Szymon, Wiktoruk Bartosz, Potorski Mateusz, Żołędziewski Czesław, Jonik Marek, Wróbel Natan, Młynik Daniel, Brzeski Miłosz

W minionym tygodniu rozegraliśmy dwa mecze ligowe. W środę mierzyliśmy się z drużyną KS Constract Lubawa. Nasz zespół zaprezentował się znakomicie. Zawodnicy zagrali z ogromną koncentracją i zaangażowaniem. Był to niewątpliwie najlepszy mecz naszego zespołu w tym roku. W sobotę graliśmy z drużyną UKS Mały Jeziorak Iława. Ten mecz był zupełną przeciwnością meczu z Lubawą. Graliśmy na zwolnionych obrotach, a do tego bardzo chaotycznie. W ciągu jednego tygodnia zaliczyliśmy najlepszy i najgorszy mecz w tym roku. Pozytywne jest to, że nasi zawodnicy wiedzą na co ich stać. Jeśli będą pracować z pełnym zaangażowaniem i pasją to będą się sukcesywnie i szybko rozwijać.

– podsumowali trenerzy.


rocznik 2008 (k. wasilewski, s. cierlicki)

8. kolejka, ekstraklasa młodzik d1 grupa 2

niedziela, 30 maja, godzina 11:00
al. piłsudskiego 69a, olsztyn

AS Stomil Olsztyn 1:4 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – Igor Wilczek (25 min)
0:2 – Kacper Konon (45 min)
0:3 – Dominik Magoń (48 min)
0:4 – Jan Pasternak (53 min)

SKŁAD: Adam Łopacki, Aleksander Krupiński, Maciej Małczyński, Maciej Rutkowski, Jan Pasternak, Igor Skomorok, Oskar Beczkowski, Krystian Czerepski, Igor Wilczek

REZERWOWI: Igor Lichocki, Szymon Wojciechowski, Dominik Magoń, Maciej Kulig, Jan Król, Marcin Kossakowski, Kacper Konon, Kacper Wojtal

Nie był to najlepszy mecz w naszym w wykonaniu, szczególnie I połowa. Graliśmy w niej bardzo niepewnie i niedokładnie. Notowaliśmy dużo strat, przez które nie mogliśmy wskoczyć na właściwy rytm. Mimo tego wypracowaliśmy kilka sytuacji bramkowych, niestety tylko jedna z nich zakończyła się bramką. W pozostałych brakowało skuteczności lub bardzo dobrze bronił bramkarz gospodarzy.

W drugie połowie zagraliśmy już zdecydowanie lepiej. Szybciej operowaliśmy piłką, graliśmy zdecydowanie odważniej co przyniosło efekt w postaci trzech kolejnych bramek.  Ambitnie grający gospodarze 5 minut przed końcem zdobyli honorową bramkę.

Mimo korzystnego wyniku nie jesteśmy zadowoleni z gry w tym meczu. Sami chłopcy wiedzą, że stać ich na wiele więcej i że potrafią grać zdecydowanie lepiej. Nie najlepiej weszliśmy w ten mecz, na co wpływ na pewno miał też rzeczy od nas niezależne. Cieszy jednak, że potrafiliśmy się zmobilizować i w II połowie zagrać zdecydowanie lepiej. Przy lepszej skuteczności wynik mógłby być bardziej okazały.

– podsumował trener Konrad Wasilewski.


rocznik 2007 (r. starzyński)

5. kolejka, ekstraklasa TRAMPKARZ C2

sobota, 29 maja, godzina 17:00
UL. MONIUSZKI 29, ELBLĄG

ZKS Olimpia Elbląg 5:0 DKS Wkra Działdowo

1:0 – Alex Aniśkowicz (21 min)
2:0 – Krystian Kiełpiński (34 min)
3:0 – Krystian Kiełpiński (46 min)
4:0 – Krystian Kiełpiński (76 min)
5:0 – Maksymilian Chojecki (78 min)

SKŁAD: Natan Pawłowski, Alan Antczak, Ksawery Kościuk, Oliwier Turulski, Tymon Szczygłowski, Witek Dettlaff, Alex Aniśkowicz, Dawid Czapliński, Krystian Kiełpiński, Adam Rychter, Julek Chojnacki.

REZERWOWI: Adam Podkalicki (48′), Maks Chojecki (48′), Julek Gronkowski (52′), Maciek Patalas (60′), Łukasz Szulago (60′), Szymon Majewski (52′), Bartek Łabecki (60′)

Już w pierwszej minucie gry goście mogli zdobyć bramkę wykorzystując zawahanie naszych obrońców, jednak w ostatniej chwili strzał napastnika gości został zablokowany i to w zasadzie było jedyne zagrożenie pod naszą bramką. Cały mecz przebiegał pod nasze dyktando, szybko narzuciliśmy swój styl gry i konsekwentnie graliśmy w sposób, jaki się uczymy dobrze wykorzystując szerokość boiska. W pierwszej połowie strzeliliśmy dwie bramki, w drugiej trzy, a przy większej skuteczności mogliśmy jeszcze odnieść bardziej okazałe zwycięstwo.

Podsumowując, zagraliśmy dobry mecz na całej jego długości, do tego co ważne zagraliśmy na zero z tyłu. To dwie najistotniejsze kwestie, bowiem w ostatnich meczach mieliśmy z tym problem, grając dobrze tylko jedną połowę meczu i tracąc bardzo łatwo bramki. To świadczy o tym, że drużyna robi progres, cały czas rośnie w siłę i można tylko żałować, że to końcówka sezonu. Ale od jutra dalej intensywnie pracujemy na treningach bo dostrzegamy, że przynosi to efekty.

– podsumował trener Rafał Starzyński.


rocznik 2006 (p. marusa)

5. kolejka, ekstraklasa TRAMPKARZ C1

niedziela, 30 maja, godzina 11:00
UL. skrzydlata 1a, elbląg

ZKS Olimpia Elbląg 10:0 UKS Mini Soccer Academy

Paul Saunders x3
Borys Duda x2
Maciej Tobojka x2
Filip Sznajder x2
Dorian Tomankiewicz

SKŁAD: Aron Wysocki, Marcel Prystupa, Borys Duda, Maciej Tobojka, Filip Sznajder, Wojciech Groszyk, Paul Saunders, Tomasz Łoś, Bartłomiej Kołakowski, Michał Zabłocki, Dorian Tomankiewicz

REZERWOWI: Mateusz Szablak (50′), Maciej Kulikowski (50′), Jakub Grzywacz (50′), Michał Mucha (69′)

Zawodnicy od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli z odważnymi atakami na drużynę gości. Pierwsza bramka padła po dośrodkowaniu Wojciecha Groszyka do Doriana Tomankiewicza, który z ośmiu metrów pokonał bramkarza z Mrągowa strzałem głową. Wynik podwyższył Borys Duda, który minął jak tyczki czterech rywali i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W pierwszej połowie dominowaliśmy, lecz szwankowała skuteczność strzelecka, a wyborne sytuacje do zdobycia gola były marnowane raz po raz. Po przerwie wyszliśmy jeszcze bardziej zmotywowani i skoncentrowani na pieczołowitym wykończeniu akcji ofensywnych, czego efektem było strzelenie ośmiu goli i wysoki rezultat końcowy meczu. Finał ligi zagramy w grupie mistrzowskiej, rywalizując o jej wygranie z zespołami: Constract Lubawa, Stomil Olsztyn i Żuri Olsztyn.

– podsumował trener Przemysław Marusa.


rocznik 2005 (w. obrębski)

Zespół wykonał bardzo ważny krok w kierunku walki o Centralną Ligę Juniorów. W sobotę nasi juniorzy młodsi wybrali się do Olsztyna i pokonali drugą drużynę Stomilu Olsztyn, choć wynik tej konfrontacji otworzyli gospodarze. Drużynę trenera Obrębskiego czeka teraz kluczowe starcie przeciwko UKS Rona 03 Ełk, które zadecyduje o podjęciu bezpośredniej walki z aktualnym liderem – KS Constract Lubawa.

 

1. kolejka, ekstraklasa junior młodszy b1 GRUPA MISTRZOWSKA

SOBOTA, 29 maja, godzina 18:00
UL. ŻYTNIA 71, OLSZTYN

Stomil II Olsztyn 2:4 ZKS Olimpia Elbląg

1:1 – Dominik Kozera (39min)
1:2 – Dominik Kozera (42 min)
1:3 – Bartosz Mowczyn (49 min)
1:4 – Bartosz Mowczyn (51 min)

SKŁAD: Damian Kowalczyk, Kacper Łaszak, Alan Dziurdzia, Oliwier Begier, Mikołaj Sanocki, Filip Kasprzykowski, Bartosz Leszczyński, Dawid Olejniczak, Dawid Winiarski, Bartłomiej Gorzycki, Dominik Kozera

REZERWOWI: Rafał Fidurski, Adrian Szantyr (69′), Bartosz Mowczyn (46′), Tymoteusz Pryczkowski (71′), Artur Łąpieś (37′), Filip Lipka (80′), Kordian Stolarowicz (89′)


rocznik 2004 (a. urbanowicz)

 

8. kolejka, i liga junior a1 grupa 2

niedziela, 30 maja, godzina 17:00
ul. skrzydlata 1a, elbląg

ZKS Olimpia Elbląg 1:2 OKS Sokół Ostróda

1:2 – Kacper Olesiński (79 min)

SKŁAD: Rafał Fidurski, Sebastian Brzuziewski, Daniel Wójcik, Jan Baranowski, Norbert Berdyczko, Konrad Żebrowski, Krzysztof Płaza, Filip Redesiuk, Adrian Szantyr, Aleksander Okuniewski, Igor Kucharzewski

REZERWOWI: Kacper Olesiński (46′), Michał Ruciński (55′), Igor Tutaj (46′), Wojciech Stróżewski (55′), Filip Sokół (46′), Filip Godlewski (62′), Filip Dunaj (46′)