Menu Zamknij

GRAMY Z GARBARNIĄ

fot. Olimpia Elbląg

Czas na szóstą ligową potyczkę przy Agrykola 8 w tym sezonie. Tym razem na Stadionie Miejskim w Elblągu czeka nas mecz, który gwarantuje obejrzenie kilku bramek, gdyż jak pokazuje historia konfrontacji z Garbarnią Kraków, w dotychczasowych 10 meczach padło łącznie aż 26 goli.

Drużyna Macieja Musiała przed rozpoczęciem kolejki zajmuje 11. miejsce w tabeli EWINNER 2. Ligi, na które składają się 3 zwycięstwa (Radunia Stężyca, Śląsk II Wrocław, GKS Bełchatów), 5 remisów (Wisła Puławy, Ruch Chorzów, Hutnik Kraków, Pogoń Siedlce, Lech II Poznań) oraz 3 porażki (Stal Rzeszów, Znicz Pruszków, Motor Lublin).

Patrząc w tabelę nie sposób zauważyć problemu, z którym od początku sezonu zmagają się Garbarze, a są nimi mecze wyjazdowe. Jak dotąd drużynie z Krakowa jeszcze ani razu nie udało się wrócić do domów z kompletem punktów, a wspomniane 5 remisów są dziełem aż 4 meczów w delegacji. Do tego 2 z 3 odniesione porażki przytrafiły się na stadionach rywala, co jeszcze bardziej podkreśla największą bolączkę ekipy Musiała.

Niewątpliwie ich najmocniejszą stroną są trzej zawodnicy, którzy na tym etapie sezonu mogą imponować liczbami, a są nimi Wojciech Słomka (3 bramki i 3 asysty), Michał Feliks (3 bramki i 2 asysty) oraz Michal Klec (2 bramki i 2 asysty). Ponadto w składzie Garbarni znajdziemy także byłego piłkarza Olimpii Elbląg – Daniela Morysa, który po przenosinach na Rydlówkę od razu stał się podstawowym zawodnikiem ekipy z Krakowa i zagrał w brązowych barwach już w 43 meczach.


Zawody poprowadzi arbiter Karol Arys ze Szczecina, a na liniach oglądać będziemy Marcina Hankiewicza oraz Marcina Janawę. Sędzią technicznym będzie Dawid Wiśniewski.


UWAGA! Każda trybuna ma przypisaną bramę wejściową, których otwarcie odbywa się na godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

  • A1 oraz B3 – ul. Agrykola
  • A2 – ul. Wspólna
  • VIP – ul. Kościuszki (między torem łyżwiarskim a halą MOS)

12. kolejka, ewinner 2. liga

ZKS Olimpia Elbląg (5.) vs RKS Garbarnia Kraków (11.)

sobota, 9 października, godzina 15:00
Stadion Miejski, ul. agrykola 8

 

Transmisję obejrzysz w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz dzięki platformie SPORTIZE (mobilna aplikacja i strona www / miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi).


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: