Menu Zamknij

W POSZUKIWANIU ZWYCIĘSTWA

fot. Olimpia Elbląg (Marek Lewski)

Ostatni raz z pełnej puli cieszyliśmy się 23 października, dzięki wygranej na własnym stadionie nad beniaminkiem z Grodziska Mazowieckiego. Od tamtej pory Związkowi nieco obniżyli swoje loty i po ostatnim meczu po raz 3 w sezonie opuścili grono zespołów zamieszanych w baraże. Szansą na poprawę swojej sytuacji może okazać się najbliższy mecz w Krakowie z tamtejszym Hutnikiem, jednak najpierw tę konfrontację należy przechylić na swoją korzyść, o co na pewno nie będzie łatwo.


W poprzednim sezonie Hutnik Kraków całkiem nieźle poradził sobie w roli beniaminka. Runda jesienna była bardzo niestabilna, natomiast wiosną zespół złapał odpowiednią formę i finiszował na 12. miejscu w tabeli. Tegoroczna kampania wypada już nieco słabiej, a Hutnicy stają się jednym z faworytów do opuszczenia poziomu centralnego. Od 14 sierpnia, a więc od porażki 1:3 z Pogonią Siedlce, znajdują się w strefie spadkowej, a ich strata do bezpiecznej 14. lokaty powiększa się z każdą rozegraną kolejką.

Oczywiście nie jest na tyle źle, by nie dało się z tej sytuacji wyjść, a za najlepszy przykład powinni brać samych siebie. Dokładnie 28 listopada 2020 roku, a więc praktycznie równo rok temu, gościli na własnym terenie Bytovię Bytów mając za sobą passę 5 ligowych porażek. Ten mecz udało się wygrać 3:1 i w tamtym momencie rozpoczął się dla nich zdecydowanie lepszy okres w sezonie. Prawdziwy marsz w górę tabeli ruszył wiosną, a 10 kwietnia, gdy mierzyli się na własnym stadionie z Olimpią Elbląg i podzielili się punktami, po raz ostatni mogli przedstawić się jako ekipa zamieszana w degradację. Ten remis zainicjował doskonałą formę, która doprowadziła ich na wspomniane 12. miejsce. 

Takie historie jak ta jasno obrazują powagę konfrontacji z ekipami stawianymi na teoretycznie przegranej pozycji. W tym sezonie na własnej skórze odczuli to piłkarze Chojniczanki, Wigier oraz Ruchu, którzy Suche Stawy opuszczali w bardzo smutnych nastrojach. Dodajmy jeszcze, że Hutnicy jeśli już punktują, to właśnie na swoim boisku, gdzie także strzelają najwięcej bramek oraz najmniej ich tracą.


Zawody poprowadzi arbiter Mariusz Myszka ze Stalowej Woli, a asystować na liniach będą mu Katarzyna Wójs oraz Marek Witoń. W roli sędziego technicznego zobaczymy Bartosza Pałetko.


19. kolejka, EWINNER 2. Liga

KS Hutnik Kraków (17.) vs ZKS Olimpia Elbląg (9.)

sobota, 27 listopada, godzina 13:00
Stadion miejski, ul. Ptaszyckiego 4

 

Transmisję obejrzysz w mobilnej aplikacji eWINNER (bezpłatna) oraz dzięki platformie Sportize.pl (mobilna aplikacja i strona www / miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi).


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: