Menu Zamknij

Jednobramkowe zwycięstwo IV-ligowych rezerw

W zdecydowanie lepszych nastrojach będą zawodnicy IV-ligowych rezerw Olimpii. We wczorajszym meczu z DKS-em Dobre Miasto zgarnęli 3 punkty i wskoczyli na 6. miejsce w tabeli.

Olimpijczycy byli zdecydowanym faworytem tego starcia (DKS to 14-ta drużyna w IV-ligowej stawce), dodatkowo grali w domu, co zawsze jest atutem. Przez większość spotkania obserwowaliśmy jednak wyrównane zawody, a gra najczęściej toczyła się w środkowej strefie boiska. Olimpia próbowała atakować, ale nie potrafiła tych akcji zamienić na bramkę. W pierwszej części spotkania ex-olimpijczyk strzegący bramki DKS-u, Ariel Szymonowicz, parokrotnie ratował swój zespół przed stratą bramki. 

W 62′ Maciej Famulak wypuścił „sam na sam” Marcina Rajcha, ale temu zdecydowanie zabrakło spokoju i przeniósł futbolówkę nad bramką gości.  Chwilę później oglądaliśmy pierwszą zmianę przeprowadzoną przez Karola Przybyłę. Z boiska zszedł Maciej Famulak, w jego miejsce pojawił się Bartek Gorzycki i… ofensywa Olimpii nabrała wiatru w żagle. Jak się później okazało, wspomniana zmiana była kluczowa dla przebiegu rywalizacji. 

w 85′ Gorzycki przejął piłkę przed polem karnym DKS-u i oddał mocny, a przy tym celny strzał, który minął bezradnego Szymonowicza. Tym trafieniem zapewnił kolegom z zespołu zwycięstwo. 

Olimpia II kolejny ligowy mecz zagra już 8 kwietnia. Podopieczni Karola Przybyły na wyjeździe zmierzą się z Granicą Ketrzyn.

Olimpia II Elbląg 1:0 DKS Dobre Miasto

85′ Gorzycki

Olimpia II: Łęgowski, Szczudliński, Jóźwicki, Rajch, Famulak (68′ Gorzycki), Winiarski (46′ Szantyr), Kazimierowski, Kasprzykowski, Łabecki, Łaszak, Kozera (87′ Leszczyński)