Menu Zamknij

KIERUNEK – WYMAGAJĄCY STARGARD

Żółto-biało-niebiescy rozsiedli się wygodnie w pociągu z napisem „wygrywamy w każdym meczu” i na trzech ostatnich stacjach pozdrowiła serdecznie przeciwników, zgarniając pełną pulę. Obecne połączenie jest ekspresowe i w ciągu 8 dni Olimpia zagra trzeci mecz z rzędu. W niedzielę, 29 września, przystanek w Stargardzie, u drużyny niewygodnej dla podopiecznych trenera Noconia.

Na boczny tor Olimpia odstawiła w ostatnim czasie kolejno: Gryf Wejherowo, Bytovię Bytów i ostatnio w ramach 1/32 finału Pucharu Polski Stal Brzeg. Forma zatem ciesząca elbląskich kibiców, wśród których może kiełkować pozytywna myśl, dokąd zmierzają żółto-biało-niebiescy. Oczywiście pokora jest niezbędna, tak samo należy zrezygnować z „pompowania balonika”, bo przede wszystkim rozgrywki ligowe potrafią dostarczyć nieprzewidywalnych rezultatów. Najbliższy mecz Olimpia rozegra w Stargardzie z Błękitnymi, z którymi – jak uczy historia – gra się zawsze ciężko.

Niedzielny mecz będzie 9. konfrontacją w bezpośrednich starciach. Dotychczasowy bilans jest niezwykle niekorzystny dla Olimpii, która wygrała tylko raz (20 maja 2017 r. w Elblągu 2:1), trzy razy padł remis, Błękitni wygrywali czterokrotnie. Na domiar złego Olimpia nigdy jeszcze nie wygrała w Stargardzie: 1989 r. Błękitni zwyciężyli 5:1, 2016 r. 4:0, w 2017 r. i 2018 r. zespoły podzieliły się punktami. Historia jest zatem bezlitosna.

„Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz” – słowa wypowiedziane przez Billa Shankly (uznawanego za najlepszego szkoleniowca w historii Liverpoolu) zna każdy sympatyk piłki nożnej. Wobec tego można pokusić się o stwierdzenie, że Olimpię czeka ciężki mecz, bo Błękitni sprawili jedną z większych sensacji w pierwszej rundzie PP wygrywając z Wisłą Kraków 2:1.

– Mamy 3 zwycięstwa z rzędu więc optymistycznie zapatrujemy się na mecz z Błękitnymi. Mamy nadzieję, że ta dobra dyspozycja przełoży się na kolejne spotkanie i 3 punkty pojadą do Elbląga. Puchar zaś jest zawsze nieobliczalny, Błękitni sprawili niespodziankę pokonując Wisłę Kraków, dlatego trzeba się dobrze przygotować do niedzielnego meczu – poinformował Damian Szuprytowski.

Dwie bramki, notabene z rzutów karnych, strzelił Wojciech Fadecki, który w rozgrywkach ligowych również może pochwalić się dobrą formą strzelecką. Fadecki cieszył się już pięciokrotnie ze zdobytych bramek i na chwilę obecną jest na trzecim miejscu w klasyfikacji o miano króla strzelców. Z siedmioma bramkami liderują Marcin Robak z Widzewa i Damian Szuprytowski wybrany po meczu z Bytovią Bytów już 5. raz do jedenastki kolejki wg tygodnika Piłka Nożna.

Jeśli chodzi o formę ligową, to Błękitni zajmują obecnie 11. miejsce w stawce z piętnastopunktowym dorobkiem. Trzecia Olimpia zdobyła o 3 oczka więcej. Błękitni jednak przegrali ostatnie dwa mecze ligowe (oba wyjazdowe), na smak zwycięstwa czekają od 7 września. Wówczas wygrali w Stargardzie 2:1 z Gryfem Wejherowo.

Po meczu (ze Stalą Brzeg – dop. qba) chcemy jak najszybciej wrócić do Elbląga, żeby w jak najlepszy sposób przygotować się do bardzo ciężkiego spotkania w Stargardzie, na który wyjeżdżamy w sobotę, 28 września – informował jeszcze przed meczem pucharowym Kamil Wenger. Przygotowania są zatem krótkie, ale kalendarz rozgrywek jest nieubłagany. Cieszy fakt, że w meczu ze Stalą grali zmiennicy i zaprezentowali odpowiedni poziom. Swoje szanse okrasili bramkami Oleksii Prytuliak oraz Eryk Filipczyk, którzy ostatnio grali w mniejszym wymiarze czasowym. Warte podkreślenia jest zwycięstwo bez głównego motoru napędowego Olimpii czyli Damiana Szuprytowskiego.

Wiadomo, lepiej grać co 3 dni, ale trener zdecydował, że odpocznę, jednak zawodnicy, którzy mniej grali, nie zawiedli i przeszliśmy do kolejnej rundy, co bardzo nas cieszy – podsumował Szuprytowski.

 

Błękitni Stargard – Olimpia Elbląg w niedzielę, 29 września, o godz. 14. Transmisję z meczu dostępna na platformie tvcom.pl.

 

Bilans konfrontacji:

8 meczów: 1 zwycięstwo, 3 remisy, 4 porażki

bilans bramek: 5:14

 

19.11.1989 r. Błękitni Stargard – Olimpia Elbląg 5:1 (brak danych dotyczących strzelca)
07.07.1990 r. Olimpia Elbląg – Błękitni Stargard 1:1 (Jacek Ptak)
29.10.2016 r. Błękitni Stargard – Olimpia Elbląg 4:0
20.05.2017 r. Olimpia Elbląg – Błękitni Stargard 2:1 (Jakub Bojas, Łukasz Pietroń)
27.08.2017 r. Błękitni Stargard – Olimpia Elbląg 0:0
11.04.2018 r. Olimpia Elbląg – Błękitni Stargard 0:1
29.07.2018 r. Olimpia Elbląg – Błękitni Stargard 0:1
18.11.2018 r. Błękitni Stargard – Olimpia Elbląg 1:1 (Fidziukiewicz)

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba