Menu Zamknij

Komunikat

Drodzy Kibice i sympatycy Związkowych, od dłuższego czasu w olimpijskiej społeczności krąży błędna informacja, jakoby Klub miał blokować możliwość awansu drużyny do rozgrywek Fortuna 1. Ligi, tym samym wykazując brak sportowych ambicji i poszanowania dla społeczności kibicowskiej. Chcemy zdementować te informacje!

W poprzednim sezonie jak i w obecnym, niedawno rozpoczętym nie było i nie ma mowy o odpuszczaniu walki o awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Celem sportowym każdej drużyny jest rozwój i progres sportowy, a w tym wypadku nie jest inaczej. W zakończonych rozgrywkach sportowo nie udało się osiągnąć możliwości gry w barażach, o które walczyliśmy niemalże do końca ligi. Po stracie możliwości walki w barażach, po meczu z Ruchem Chorzów, zdecydowano się na wystawienie młodych zawodników w składzie, aby ich przygotować do kolejnego sezonu. Po zakończeniu sezonu podziękowano zawodnikom, którzy zawiedli nasze oczekiwania, a niektórzy skorzystali z zapisów w kontraktach i odeszli do innych klubów. Po nagłym i niespodziewanym odejściu trenera Grzegorczyka podjęliśmy decyzję o długofalowym projekcje z nowym Trenerem, który zaplanowany jest na 3 lata. Najpierw wprowadzenie swojego stylu w I zespole, następnie wprowadzanie tych zasad jeśli przyniosą efekty w Akademii, aby szybciej czerpać zawodników na poziom centralny. Dzięki wieloletniej wytrwałości w pracy w Akademii i wprowadzaniu młodych zawodników szybciej do piłki seniorskiej przez II zespół grający w IV lidze. Dziś już jesteśmy na takim etapie, że nasi wychowankowie są już gotowi do gry na poziomie 2. ligi. Pomysł, koncepcja pracy i widoczne efekty na boisku pomimo nowo budowanej drużyny są już widoczne, jednak potrzeba czasu i Waszego zaufania, aby to ugruntować i zrealizować ustalony plan. Wszystko idzie w dobrym kierunku, a ostatni mecz w Pucharze Polski potwierdził potencjał zespołu oraz kierunek pracy wybrany przez Zarząd Klubu.

W rozgrywkach eWinner 2. Ligi w sezonie 2022/2023 w każdym meczu gramy o 3 punkty, co finalnie może dać nam możliwość walki o awans. Należy pamiętać jednak, że dysponujemy całkiem nową drużyną i tworzymy zupełnie nowy projekt, w związku z czym nie możemy obiecać Wam pewnego awansu – a wielu z Was na tym zależy. Możemy za to obiecać grę na 110% w każdym meczu, walkę o każdy punkt i każdy centymetr boiska. Zarząd Klubu ZKS Olimpia Elbląg również pragnie awansu Olimpii Elbląg na wyższy poziom rozgrywkowy, jeżeli sportowo uda się to osiągnąć grą na 2. ligowych boiskach.

Nie zapominajcie również o tym, że jesteście naszym 12 zawodnikiem! Wasz doping niejednokrotnie niósł żółto-biało-niebieskich do zwycięstw i mamy nadzieję, że w tegorocznych rozgrywkach nie będzie inaczej! Każdy punkt jest ważny! Gramy razem i tylko razem możemy zapewnić temu klubowi sukces. Wasza obecność i Wasz głośny doping są tym, co uskrzydla biegających z herbem Olimpii na piersi zawodników. To dzięki temu żywiołowemu i głośnemu dopingowi są w stanie zostawiać na murawie serce, i wiedzą dla kogo to robią!

Zarząd, Sztab, Piłkarze oraz Pracownicy Klubu – wszyscy potrzebujemy Waszego wsparcia! Jesteśmy jedną Drużyną! Pokażmy, że Olimpia Elbląg jest poważną marką na piłkarskiej mapie Polski, a za plecami ma rzeszę oddanych fanów, dla których jej sukces jest spełnieniem wieloletnich marzeń!

Liczymy na to, że jutro, podczas meczu z Kaliszem jak i na kolejnych domowych i wyjazdowych spotkaniach zedrzecie gardła i poniesiecie nas do cennego zwycięstwa! Tylko razem po 3 punkty!

Paweł Guminiak – Prezes ZKS Olimpia Elbląg