Koniec przygody z Pucharem Polski.

Tegoroczna przygoda Olimpii w Fortuna Pucharze Polski nie trwała długo. W rundzie wstępnej przegrywamy w Siedlcach z Pogonią 2:1

Wyrównany początek spotkania nie zwiastował tak szybkiego odpadnięcia z rywalizacji w Fortuna Pucharze Polski. Obie drużyny atakowały i dążyły do strzelenia pierwszej bramki. W 24′ udało się to Pogoni, która podyktowany rzut karny zamieniła na prowadzenie za sprawą Mateusza Majewskiego. Olimpia nie składała broni, lecz jej próby zbliżenia się do szesnastki Siedlczan nie przynosiły skutku.

Na przełamanie czekaliśmy do 71′ kiedy wprowadzony po przerwie Maciej Famulak wyrównał wynik spotkania. Z remisyu nie cieszyliśmy się jednak długo – zaledwie 4 minuty później gospodarze wykorzystali błędy Olimpijczyków i Lukas Hrnciar ponownie wyprowadził ekipę z Siedlec na prowadzenie.

Na minutę przed końcem doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Kacper Szczudliński. Wynik nie uległ już zmianie i w kolejnej rudzie Fortuna Pucharu Polski zameldowała się Pogoń Szczecin.

Podopieczni trenera Przemysława Gomułki z Siedlec udadzą się bezpośrednio do Częstochowy, gdzie w piątek zmierzą się ze Skrą w ramach 4. kolejki 2. ligi.

Pogoń Siedlce 2-1 Olimpia Elbląg
Mateusz Majewski 24 (k), Lukáš Hrnčiar 75 – Maciej Famulak 71

Pogoń: 12. Jakub Burek – 24. Dawid Burka, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Jakub Okusami – 23. Hubert Derlatka, 31. Ernest Dzięcioł (46, 16. Jakub Sinior), 7. Damian Szuprytowski (65, 6. Lukáš Hrnčiar), 99. Bartosz Wicenciak, 20. Cezary Bujalski (46, 56. Cezary Demianiuk) – 11. Tomasz Mamis (77, 29. Danny Babor), 19. Mateusz Majewski (46, 98. Krystian Miś).

Olimpia: 22. Łukasz Łęgowski – 13. Michał Kuczałek, 5. Kacper Szczudliński, 26. Bartłomiej Mruk – 17. Marcel Stefaniak, 16. Maciej Spychała (78, 23. Konrad Łabecki), 7. Kacper Jóźwicki (46, 11. Maciej Famulak), 6. Kamil Bartoś, 28. Jakub Sangowski (65, 3. Łukasz Sarnowski), 29. Oleksandr Yatsenko (58, 10. Yan Senkevich) – 20. Adam Żak (65, 99. Dominik Kozera).

żółte kartki: Derlatka, Lewandowski, Wicenciak, Szuprytowski, Demianiuk – Łęgowski, Kuczałek, Spychała, Łabecki.
czerwona kartka: Kacper Szczudliński (90. minuta, Olimpia, za faul taktyczny).