Menu Zamknij

KUBEŁ ZIMNEJ WODY NA KONIEC (forBET IV Liga)

fot. LKS Błękitni Pasym

Rozgrywki forBET IV Ligi wraz z gwizdkiem sędziego finalizującego spotkanie dobiegły końca. Epilog dostarczył masę emocji do ostatnich minut, niestety to gospodarze odnoszą tym razem zwycięstwo, zwieńczając serię zwycięstw ZKS-u i młodzi Olimpijczycy muszą przełknąć tę gorycz porażki. Na koniec tej kampanii Olimpia Elbląg zajęła 8. pozycję w tabeli.


W tym pojedynku od początku widać było siłę zawodników Błękitnych Pasym do wywalczenia utrzymania dla swojego zespołu, a dzięki temu zwycięstwu udało im się wyjść ze strefy spadkowej, przeskakując rywali o dwa oczka do góry. Udowodnili swą determinację, strzelając dwie bramki jeszcze w pierwszej połowie spotkania, gdzie Olimpijczyków stać było na zdobycie tylko jednego, ale za to, jak widowiskowego trafienia w wykonaniu Kacpra Filipczyka.

Pierwszy gol padł w 17. minucie gry, kiedy to Marcin Łukaszewski, przyjmując piłkę dostarczoną z autu, zmylił bramkarza ZKS-u, strzelając po krótkim słupku. Na następne trafienie trzeba było czekać do 22. minuty, w której to Jakub Kulesik otrzymał piłkę od kolegi z zespołu, po czym umieścił piłkę do niepilnowanej przez bramkarza bramki. Jedyne trafienie po stronie Olimpii nastąpiło dopiero w drugiej połowie meczu, kiedy to Kacper Filipczyk zdecydował się przeprowadzić rajd na środku boiska i uderzając zza pola karnego przeciwników, nie dając szans golkiperowi Błękitnych Pasym.

Sędzia podarował pod koniec spotkania po żółtej kartce Dawidowi Wierzbie oraz Arkadiuszowi Sokołowskiemu.


30. KOLEJKA, FORBET IV LIGA

LKS Błękitni Pasym 2:1 (2:0) ZKS Olimpia II Elbląg

SOBOTA, 18 CZERWCA, GODZINA 17:00
 PASYM, UL. JANA PAWŁA II 4

2:1 – 68′ – Kacper Filipczyk

 

SKŁAD: 98. Ariel Szymonowicz – 33. Kacper Filipczyk, 32. Dawid Wierzba (K), 24. Paweł Kazimierowski – 92. Adrian Szantyr, 21. Sebastian Milanowski, 71. Konrad total Łabecki, 34. Norbert Berdyczko (66. Kacper Olesiński 69′), 73. Dawid Panek, 81. Krzysztof Płaza – 20. Jakub Branecki

REZERWOWI: 1. Jan Lechowid, 88. Mikołaj Kowalczyk, 66. Kacper Olesiński


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: