ŁAPIEMY ŚWIEŻOŚĆ

Olimpijczycy mają za sobą trzy gry kontrolne, a ostatnia z nich przyniosła sporą ilość bramek. W sobotnie popołudnie Związkowi spotkali się na „Skrzydle” z trzecioligowym Stolemem Gniewino i pomimo popełnionego w 27 minucie błędu zdołali złapać odpowiedni rytm i zakończyć mecz korzystnym rezultatem.

W pierwszych 60 minutach, kiedy grała „wyjściowa” jedenastka, wyglądało to bardzo poprawnie. Pomału łapiemy świeżość. Zdominowaliśmy przeciwnika. Moim zdaniem bramkę straciliśmy dość przypadkowo, ale ewidentnie po naszym błędzie indywidualnym. Szybko zareagowaliśmy: Yan Senkevich dwa razy, potem Piotr Kurbiel. Poza stracona bramką z tych 60 minut jestem zadowolony. Ostatnie 30 minut, to wyrównana gra. Dołożyliśmy jedna bramkę, ale straciliśmy rytm gry. Akcje były rwane, to już nie wyglądało tak poprawnie. Na pewno tym chłopcom potrzeba czasu. Chcemy ich jak najszybciej zaadoptować, aby już w pierwszym meczu z Pogonią Siedlce zagrać o trzy punkty. Na razie myślimy, analizujemy, ustawiamy. Dużo rozmawiamy, zobaczymy co z tego wyjdzie.

– podsumował trener Tomasz Grzegorczyk w rozmowie z portEl.pl.

Kolejny sparing tuż za rogiem. W poniedziałek drużyna Olimpii Elbląg wyjedzie w podróż do Szczecina, gdzie dzień później sprawdzi się na tle jednej z najciekawiej grających drużyn w Polsce – Pogoni Szczecin. Więcej o tym spotkaniu wkrótce.

4:2 – 81 min – Dawid Wierzba

SKŁAD: Paweł Rutkowski – Adrian Piekarski, Łukasz Sarnowski, Kamil Wenger, Kacper Filipczyk, Hubert Krawczun, Joao Guilherme, Yan Senkevich, Miłosz Kałahur, Marcin Bawolik, Piotr Kurbiel

Na boisku pojawili się także: Szymon Stanisławski, Sebastian Milanowski, Patryk Winsztal, Bartłomiej Danowski, Dawid Wierzba, Jakub Branecki, Paweł Kazimierowski, Marcin Czernis, Łukasz Pokrywka, Jan Lechowid, Dawid Winiarski, Dominik Kozera

Harmonogram gier sparingowych:

• 22.01 (sobota) – Arka Gdynia 2:1 Olimpia Elbląg (w Gdyni, Narodowy Stadion Rugby, 11:00)
  • 28.01 (piątek) – Olimpia Elbląg 1:0 Bałtyk Gdynia (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 16:00)
  • 05.02 (sobota) – Olimpia Elbląg 4:2 Stolem Gniewino (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 12:00)
  • 08.02 (wtorek) – Pogoń Szczecin vs Olimpia Elbląg (w Szczecinie, 14:00)
  • 12.02 (sobota) – Olimpia Grudziądz vs Olimpia Elbląg (w Świeciu, 12:00)
  • 19.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs GKS Przodkowo (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 12:00)
  • 19.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs Jeziorak Iława (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 14:00)