Menu Zamknij

Małe derby Elbląga

Stadion przy ul. Skrzydlatej będzie miejscem spotkania z dodatkowym pokładem emocji, w końcu w bezpośrednim starciu zmierzą się dwie elbląskie drużyny.

Olimpia II kontra Concordia. Czwartoligowiec kontra trzecioligowiec. Drużyna rozpędzona kontra zespół, któremu przytrafiła się zadyszka. Czy to odpowiedni moment, żeby rezerwy Olimpii po raz pierwszy w historii wygrały ze słonikami?

Fakty warte odnotowania – na początku sezonu Olimpia II ma 14 goli strzelonych (trzeci wynik w lidze), 15 punktów w 6 meczach, ofensywa śmiga, a defensywa z czterema straconymi golami jest najlepsza w lidze (wraz z Tęczą Biskupiec). Podopieczni trenera Karola Przybyły już pobili swój rekord, jeśli chodzi o najlepszy start od reaktywacji drużyny rezerw. Wydaje się zatem, że to odpowiedni moment na próbę przełamania mało korzystnej statystyki bezpośrednich meczów z przeciwnikiem zza miedzy.

Elbląskie drużyny spotkały się dotychczas pięciokrotnie. Concordia wygrywała trzy razy, dwa mecze kończyły się remisami. Zwycięstw Olimpii II – zero.

15.08.18 r. – Concordia – Olimpia II 5:0

25.11.18 r. – Olimpia II – Concordia 0:7

01.08.21 r. – Concordia – Olimpia II 5:3 (WPP)

22.08.21 r. – Olimpia II – Concordia 0:0

26.03.22 r. – Concordia – Olimpia 0:0

Oczywiście należy pamiętać, że Concordia gra poziom wyżej i niewątpliwie pozostaje faworytem. Zapewne ambicja w drużynie prowadzonej przez trenera Łukasza Nadolnego (wychowanka i byłego piłkarza Olimpii) została podrażniona ostatnimi trzema porażkami w lidze. Ogólnie w bieżącym sezonie rozegrali 7 meczów, zdobyli 7 punktów.

U pomarańczowo-czarnych wystąpi kilku byłych piłkarzy naszego klubu. Kapitanem jest Radosław Bukacki występujący przy A8 w sezonach 15/16 i 16/17. Dla żółto-biało-niebieskich rozegrał 60 meczów, awansował do II ligi. Po występach na szczeblu centralnym trafił do pierwszoligowych Wigier Suwałki. Innymi zawodnikami z przeszłością w Olimpii są: Bartosz Danowski, Mateusz Szmydt oraz Oskar Kottlenga. Ostatni z wymienionych nie zaliczył jednak debiutu w pierwszej drużynie naszego klubu.

Przypomnijmy, że w bieżących rozgrywkach Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski Olimpia II wyeliminowała Pamę Powodowo 3:0 (walkower) i Dąb Kadyny 2:1. Concordia w rundzie wstępnej miała wolny los, w I rundzie pokonali na wyjeździe Polonię Pasłęk 2:0.

Olimpia II Elbląg – Concordia Elbląg w środę, 13 września, stadion przy ul. Skrzydlatej 1A, o godz. 16:30. Wstęp wolny.