Menu Zamknij

Małe derby województwa

W ten weekend oglądać będziemy El Clasico, czyli derby Hiszpanii, bliżej naszego miasta derby powiatu ostródzkiego gdzie Huragan Morąg zmierzy się z Sokołem Ostróda, a w Elblągu szykują się małe derby województwa. Olimpia II zmierzy się ze Stomilem II w niedzielę (29 października).

Rezerwy żółto-biało-niebieskich rywalizują forBET IV lidze od sezonu 18/19, Stomil II dołączył w obecnej kampanii, ale po dwusezonowej przerwie. Reaktywowana drużyna opiera się głównie na wychowankach klubu.

– Drużyna jest oparta na młodych zawodnikach, a młody nie znaczy od razu, że gorszy. Naszym celem jest wprowadzenie zawodników do seniorskiej piłki. Chcemy dać im szansę rozwoju. Przydałaby się nam odrobina doświadczenia, ponieważ mamy samych młodych graczy, a wiadomo, że w czwartej lidze ogranie jest potrzebne i może to być nasza pięta achillesowa. Dla niektórych zderzenie z seniorską piłką może być duże. Najciężej jest przejść z wieku juniora do seniora, a wielu z tych chłopaków taki krok musi zrobić. – mówił przed sezonem na łamach Skarbu Kibica trener Stomilu II Paweł Radziwon.

Faworytem spotkanie niewątpliwie są elblążanie. Olimpia II zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Żółto-biało-niebiescy w ostatniej kolejce przegrali i stracili trzy gole, ale nadal mają najlepszą defensywę w lidze i wciąż jako jedyna drużyna w ilości straconych goli nie przekroczyli dwucyfrowej liczby. Olimpia II tylko 9 razy wyjmowała piłkę z własnej bramki.

Stomil II zajmuje 14. miejsce, dotychczas zdobyli 7 punktów. Początek sezonu był fatalny, w pierwszych dziewięciu meczach nie zdobyli nawet punktu, sytuacja zaczęła się poprawiać od 10 spotkania w sezonie. Wówczas Stomil II pokonał na wyjeździe Polonię Iłowo 3:2. Następna kolejka przyniosła kolejne zwycięstwo, tym razem 2:0 z Motorem Lubawa. W ostatnim meczu Stomil II zremisował 2:2 z DKS-em w Dobrym Mieście, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry.

Małe derby województwa w niedzielę, 29 października, godz. 13., na stadionie przy ul. Skrzydalej. Wstęp wolny.

Fot. Michał Libuda (Express Elbląg)

___________________________________________________________________________________________