Menu Zamknij

MŁODZI OLIMPIJCZYCY WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA (2010)

Z bardzo dobrej strony pokazali się w tej rundzie młodzi Olimpijczycy z rocznika 2010. Drużyna Damiana Ziemiańczyka oraz Bohdana Konarzewskiego dotarła do wielkiego finału wojewódzkich rozgrywek w kategorii „Orlik” i zdobyła tytuł wicemistrza!

Finał rozegrany został na stadionie w Elblągu przy ul. Krakusa 25, a gospodarzem turnieju była lokalna Concordia Elbląg. Młodzi piłkarze Olimpii Elbląg odnieśli 3 zwycięstwa i dwukrotnie dzielili się punktami z rywalem. Taki bilans pozwolił im na zgromadzenie 11 punktów oraz zajęcie drugiego miejsca, tym samym stając się wicemistrzem województwa warmińsko-mazurskiego!

Wyniki:

 • Olimpia Elbląg 1:0 KS Constract Lubawa
  (K. Cieślak)
 • Olimpia Elbląg 1:0 UKS Mały Jeziorak Iława
  (M. Żmijewski)
 • Olimpia Elbląg 0:0 UPKS Poncio 2010 Lidzbark Welski
 • Olimpia Elbląg 2:2 MKS Zatoka Braniewo
  (M. Żmijewski, O. Lewczuk)
 • Olimpia Elbląg 2:0 MMKS Concordia Elbląg
  (bramka samobójcza, O. Lewczuk)

Tabela końcowa:

 1. UKS Mały Jeziorak Iława – 12 pkt
 2. ZKS Olimpia Elbląg – 11 pkt
 3. UPKS Poncio 2010 Lidzbark Welski – 7 pkt
 4. MKS Zatoka Braniewo – 5 pkt
 5. MMKS Concordia Elbląg – 3 pkt

Razem z trenerem Bohdanem gratulujemy osiągniętego wyniku wszystkim naszym zawodnikom!  Zdobyliśmy 11 punktów, co pozwoliło nam zająć drugie miejsce w grupie i zostać wicemistrzem naszego województwa. W każdym meczu widać było ogromne zaangażowanie, zapał i chęć gry, a co najważniejsze gra przynosi im ogromną radość. Jeszcze raz przesyłamy ogromne gratulacje!

– mówił po turnieju Damian Ziemiańczyk.

Olimpia grała w składzie: Mikołaj Stankiewicz, Bartosz Roszkowski, Wiktor Krzykwa, Szymon Dziewiałtowicz, Mateusz Małczyński, Daniel Wójcik, Oskar Lewczuk, Tomek Kolosov, Michał Żmijewski, Natan Orłowski, Kacper Cieślak, Dominik Fercho.

My także pragniemy pogratulować chłopcom, a także trenerom, osiągniętego wyniku i już teraz czekamy na Wasz udział w kolejnych rozgrywkach!