Menu Zamknij

MŁODZI OLIMPIJCZYCY Z eLką NA PIERSI

W ubiegły weekend (22-23.02) w Olsztynie odbył się Livingroom Żuri Coppa Talenti 2020, na którym pojawili się młodzi piłkarze Olimpii Elbląg. Dzięki współpracy z Legią Warszawa czterech młodych piłkarzy naszej akademii otrzymało możliwość reprezentowania klubu ze stolicy.

Turniej został ukierunkowany dla chłopców z rocznika 2008. Na bazie współpracy Olimpii z Legią, czterech chłopców naszej akademii mogło zagrać z eLką na piersi, a byli to Małczyński Maciej, Kossakowski Marcin, Wilczek Igor i Rutkowski Maciek.

Dzięki porozumieniu nasi najzdolniejsi zawodnicy mogą wyjeżdżać na turnieje towarzyskie, brać udział w zajęciach treningowych czy grach kontrolnych klubu ze stolicy. W ostatnim czasie do Warszawy, już po raz kolejny, pojechał Szymon Grączewski – rocznik 2005, który rozegrał w drużynie Wojskowych grę kontrolną z Pogonią Szczecin.

Nie tylko piłkarze, ale również trenerzy akademii Olimpii mogą czerpać korzyści z tej kolaboracji. Nasza kadra bierze udział w szkoleniach, warsztatach trenerskich czy stażach organizowanych przez warszawską Legię.