Menu Zamknij

MŁODZIEŻOWCY Z KONTRAKTAMI

Czwórka młodych zawodników szkolących się w Akademii Olimpii Elbląg finalizuje swoje pierwsze profesjonalne kontrakty z klubem. Grupa ma już za sobą debiuty w forBET IV Lidze, a także pierwsze strzelone bramki oraz zaliczone asysty na poziomie seniorskim.

  • Jan Lechowid (ur. 17.06.2004) – młody golkiper poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w czwartoligowej Zatoce Braniewo, w której był pierwszym wyborem trenera Piotra Zająca. W tegorocznej kampanii Lechowid został na stałe przesunięty do pierwszej drużyny Olimpii Elbląg.
  • Adrian Szantyr (ur. 08.05.2004) – wychowanek GKS Wikielec, a później zawodnik Jezioraka Iława przeniósł się do Olimpii Elbląg w 2019 roku. Młody pomocnik w sezonie 2020/21 zagrał w 12 meczach forBET IV Ligi i dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.
  • Dominik Kozera (ur. 12.02.2004) – rosły napastnik pojawił się w Akademii Olimpii Elbląg w 2018 roku przenosząc się z Victorii Bartoszyce. Dominik ma za sobą sezon, podczas którego zdobył łącznie 36 bramek dla drużyny Juniora Młodszego oraz czwartoligowych rezerw.
  • Oliwier Begier (ur. 23.04.2004) – środkowy pomocnik swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii niemieckiego klubu 1. FC Frankfurt, a także akademii Lecha Poznań. W styczniu 2021 roku przeniósł się z Polonii Słubice do Olimpii Elbląg, dla której występował w kategorii Juniora Młodszego, a także w czwartoligowych rezerwach.