Menu Zamknij

MŁODZIK: OLIMPIA W FINALE

W sobotę (14.12) zawodnicy rocznika 2007 rozegrali turniej półfinałowy w ramach wojewódzkich rozgrywek halowych. W turnieju udział wzięło 6 drużyn, mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, a mecz trwał 12 minut bez przerw i zmiany stron.

W pierwszym meczu Olimpia podejmowała Stomil. Zespół z Olsztyna był konkretniejszy w swoich akcjach i już w pierwszej minucie wyszedł na prowadzenie. Elblążanie wyszli na to spotkanie zestresowani i mimo, że stwarzali w meczu okazje do zdobycia bramki, to żaden z zawodników Olimpii nie był w stanie umieścić piłki w bramce przeciwnika. Za to zawodnicy Stomilu w końcówce meczu dołożyli 2 bramki i mecz zakończył się wynikiem 0:3.

W kolejnym starciu Olimpijczycy podejmowali Sokół Ostróda. Kolejny mecz Olimpii, w którym zawodnicy stwarzali sytuacje do zdobycia bramki i jedną z sytuacji w 4 minucie spotkania na bramkę zamienił Tymon Szczygłowski. W kolejnych minutach mieli jeszcze kilka sytuacji, jednak żadnej nie potrafili zamienić na bramkę. W końcówce spotkania to zespół z Ostródy przeprowadził decydujący atak i mecz zakończył się wynikiem 1:1

Bramki:
4’ – 1:0 Szczygłowski Tymon (Czapliński Dawid)


W trzecim meczu zespół Olimpii zmierzył się z Constractem Lubawa. Tym razem skuteczność Olimpijczyków była wyższa, jednak i w tym meczu było wiele niewykorzystanych sytuacji. W czwartej minucie za sprawą Aleksaya Boguslawskiego zespół Olimpii wyszedł na prowadzenie, a 3 minuty później wynik spotkania ustalił Dawid Czapliński.

Bramki:
4’ – 1:0 Boguslawski Aleksay
7’ – 2:0 Czapliński Dawid


W czwartym spotkaniu Olimpijczycy podejmowali zespół Wkry Działdowo. Mecz był dość wyrównany, a zawodnicy Olimpii nie potrafili znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Sztuka ta udała się na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego, Oliwier Turulski zagrał do Aleksaya Boguslawskiego, który pokonał bramkarza Wkry.

Bramki:
12’ – 1:0  Boguslawski Aleksay (Turulski Oliwier)

 

W ostatnim spotkaniu Olimpijczycy zmierzyli się z zawodnikami zespołu DKS Dobre Miasto. W tym meczu zawodnicy Olimpii pokazali, że bramki strzelać potrafią. Już w 1 minucie spotkania na prowadzenie zespół Olimpii wyprowadził Dawid Czapliński. W 5 minucie wynik podwyższył Aleksay Boguslawski. Kilka minut później trzecią bramkę dla Olimpii zdobył brat Aleksaya – Alexsander. Ten sam zawodnik zdobył jeszcze 2 bramki dla Olimpii kolejno w 10 i 12 minucie meczu.

Bramki:
1’ – 1:0 Czapliński Dawid (Szczygłowski Tymon)
5’ – 2:0 Boguslawski Aleksay
8’ – 3:0 Boguslawski Alexsander (Antczak Alan)
10’ – 4:0 Boguslawski Alexsander (Kościuk Ksawery)
12’ – 5:0 Boguslawski Alexsander (Pawłowski Natan)


Ostatecznie zespół Olimpii zdobył 10 punktów i zajął drugie miejsce, tyle samo punktów na swoim koncie miał Constract Lubawa i Stomil Olsztyn. Cała trójka zagra w finałach rozgrywek.

Skład Olimpii: Antczak Alan, Boguslawski Aleksay, Boguslawski Alexsander (rocznik 2009), Czapliński Dawid, Kościuk Ksawery, Łabecki Bartosz, Patalas Maciej, Pawłowski Natan, Szczygłowski Tymon, Turulski Oliwier, Wityczyn Igor.

Komentarz trenera Kamila Syroki:

Poza pierwszymi meczami, na które chłopcy wyszli za bardzo zestresowani rozegraliśmy dobre zawody. Nasi zawodnicy prezentują dość dobry poziom, w najbliższym okresie musimy popracować jednak nad sferą mentalną, ponieważ to nie pierwsze zawody, w których chłopcy na mecz wychodzą zestresowani.