Menu Zamknij

MŁODZIK: PEWNA WYGRANA

W sobotę (26.10) zespół z rocznika 2007 w ramach 12. kolejki Ligi Młodzika podejmował u siebie drużynę Constract Lubawa.

Ekstraklasa D1 Młodzik Grupa 2

ZKS Olimpia Elbląg 3:0 KS Constract Lubawa

1:0 – Dawid CZAPLIŃSKI (4min)
2:0 – Szymon MAJEWSKI (28min)
3:0 – Aleksay BOGUSŁAWSKI (46min)

Skład: Kossakowski Marcin, Łabecki Bartosz, Turulski Oliwier, Szczygłowski Tymon, Kościuk Ksawery, Józefowski Filip, Majewski Szymon, Czapliński Dawid, Boguslawski Aleksay

Na zmiany wchodzili: Antczak Alan, Kołodziej Jakub, Patalas Maciej

 

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla zawodników Olimpii, bo już w 4 minucie skutecznie w obronie zagrał Oliwier Turulski, który przejął piłkę w środku pola i zagrał do Dawida Czaplińskiego. Zawodnik Olimpii minął bramkarza gości i umieścił piłkę w bramce.

W kolejnych minutach na boisku dominowali zawodnicy Olimpii, jednak nie potrafili umieścić piłki w bramce przeciwnika. Ataki gości ograniczyły się do kontrataków, zagrożenia stwarzali także ze stałych fragmentów gry.

Dominacja Olimpii potwierdziła się w 28 minucie spotkania, po rzucie rożnym piłkę próbowali wybić obrońcy Constractu, jednak przejął ją Szymon Majewski i przepięknym uderzeniem w samo okienko nie dał szans bramkarzowi gości.

Druga połowa była bardziej wyrównana, zawodnicy Constractu podeszli wyżej i stworzyli kilka dogodnych sytuacji. Najgroźniej pod bramką Olimpii było w 46 minucie spotkania, gdy zawodnik gości silnie uderzył z powietrza i piłka zmierzała wprost w okienko bramki Olimpii, jednak bardzo dobrą interwencją popisał się Marcin Kossakowski, który uchronił swoją drużynę przed utratą bramki.

W 52 minucie spotkania Olimpia zamknęła wynik spotkania. Piłkę w pole karne dograł Filip Józefowski, a strzałem głową piłkę w bramce umieścił Aleksay Boguslawski.

Komentarz trenera Kamila Syroki:

– Zagraliśmy dobre zawody, poza nielicznymi sytuacjami kontrolowaliśmy wynik spotkania. Cieszy zaangażowanie i determinacja zawodników, na pochwałę zasługuje także występ w bramce Marcina Kossakowskiego, który dobrze wkomponował się w zespół.

Następny mecz:

Ekstraklasa D1 Młodzik Grupa 2: 13. kolejka
AP Ostróda – ZKS Olimpia Elbląg
sobota (02.11) godzina 11:00
ul. 3 Maja 19